Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Врятувати П'ятничанський парк

П’ятничанський парк колись був одним з найкращих європейських парків. Його проектував для родини власників маєтку на П’ятничанах - Грохольських відомий паркобудівничий Діонісій Макклер (інколи пишуть Мак-Клер або Міклер), який закінчив Лондонську школу паркобудування. Зараз через десятки років безгосподарності парк перетворився на жалюгідні залишки минулої роскоші. Дбайливо вирощені дерева вмирають, ставок, на якому ще двадцять років тому плавали човнами, всихає. За паспортом парк є власністю Вінницької територіальної громади але переданий Вінницькому обласному клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центру, який його майже знищив. Все, що робить керівництво закладу, це отримує гроші з обласної ради на знищення дерев, які зрізають. Парками мають займатись ті, хто розуміє, як доглядати за деревами, як розвивати парк та повернути мешканцям публічний простір для відпочинку. Тому важливо повернути парк громаді, зупинити знищення залишку дерев і розробити стратегію його відновлення. І тільки Вінницька міська рада може повернути місту парк, якщо звернеться до балансоутримувача з вимогою повернути парк місту.Поки там є ще що рятувати. Бо з таким господарником , як зараз, за кілька років матимемо там пустир. Звертаємось до Вінницької міської ради з проханням ініціювати повернення парку у комунальну власність міста з подальшим оформленням його меж та винесенням їх в натуру

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За результатами опрацювання виконавчими органами Вінницької міської ради петиції (реєстраційний індекс Ко/01/31501 від 03.04.2023) щодо ініціювання повернення П’ятничанського парку у комунальну власність міста з подальшим оформленням його меж та винесенням їх в натуру повідомляю наступне.
За інформацією департаменту архітектури та містобудування міської ради територія та охоронна зона П’ятничанського парку у м. Вінниці є територією пам’яток містобудування і архітектури національного значення – «Палац», «Флігель палацу», «Павільйон» архітектурно-ландшафтного комплексу «Садиба в П’ятничанах» (охоронні номери відповідно 958/1, 958/2, 958/3, взяті на облік постановою Ради Міністрів УРСР від 06.09.1979 р. № 442).
П’ятничанський парк є пам’яткою містобудування і архітектури місцевого значення (охоронний номер 297-М, взятий на облік розпорядженням голови Вінницької обласної державної адміністрації від 19.02.1996 р. № 78). Встановлено охоронний режим за нормативом із врахуванням рекомендацій Державного науково-дослідного пошукового та інформаційного центру архітектурної спадщини, провідна мета усіх заходів – відтворення (регенерація) палацово-паркового ансамблю.
П’ятничанський парк є також об’єктом природно-заповідного фонду – пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення (реєстраційний номер ППМ 2/555, взятий на облік рішенням облвиконкому від 13.05.1996 р. № 187 та від 22.06.1972 р. № 335) (фрагмент історико-архітектурного опорного плану м. Вінниці додається).
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини» встановлення режиму використання пам’яток національного значення, їхніх територій, зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць; погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам’ятках національного значення, їх територіях, в історико-культурних заповідниках, на історико-культурних заповідних територіях, у зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм і проектів, реалізація яких може позначитися на об’єктах культурної спадщини; надання дозволів на проведення робіт на пам’ятках національного значення, їхніх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць належить до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини (на цей час - Міністерства культури та інформаційної політики України).
За наявною в департаменті земельних ресурсів інформацією земельна ділянка, на якій розташований П’ятничанський парк, не є сформованою та оформленою в розумінні ст.79-1 Земельного кодексу України.
Водночас інформую, що відповідно до рішення міської ради від 25.03.2022 № 965 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою: м. Вінниця, вул. Мічуріна, 34, розроблений ДП Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою на замовлення Комунального некомерційного підприємства «Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр Вінницької обласної ради» (код ЄДРПОУ – 05484178, юридична адреса: м. Вінниця, вул. Мічуріна, 32) та віднесено земельні ділянки площею 0,0051 га, кадастровий номер 0510100000:02:010:0033, площею 5,4808 га, кадастровий номер 0510100000:02:010:0034, площею 0,0992 га, кадастровий номер 0510100000:02:010:0036, площею 1,3660 га, кадастровий номер 0510100000:02:010:0037 до категорії земель: землі житлової та громадської забудови; цільове призначення: для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги. На даний час право користування земельними ділянками користувачем не оформлено.
Відповідно до довідки управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області від 09.10.2019 року Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр Вінницької обласної ради» є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області. Згідно із статутом підприємства його майно (в тому числі будівлі та обладнання) є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та закріплено за підприємством на праві оперативного управління.
За наявною інформацією, згідно з охоронним договором на пам’ятку культурної спадщини від 03.02.2017 р. зобов’язання щодо охорони будівлі «Палац», складової частини «Комплексу споруд садиби у П’ятничанах», пам’ятки архітектури національного значення покладено на Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр.
Відповідно до Охоронного зобов’язання від 17.06.1997 №2/555-ППМ передано під охорону заповідний об’єкт парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва П’ятничанський парк землекористувачу Обласному ендокринологічному диспансеру (КНП «Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр Вінницької обласної ради»).
Відповідно до ст. 38 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів, оголошених парками-пам’ятками садово-паркового мистецтва, беруть на себе зобов’язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження.
Враховуючи вищевикладене, питання доцільності та можливості передачі П’ятничанського парку в комунальну власність міської ради потребує додаткового опрацювання та перебуває на розгляді у виконавчих органах міської ради.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 382 особи з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гайда Таїса Миколаївна

Початок збору підписів:

23 березня 2023 р.

Відповідь дана:

14 квітня 2023 р.