Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Запровадити грошові виплати мобілізованим вінничанам з міського бюджету

Україна веде національно-визвольну війну. На кону - існування Держави і Нації. Тому витрати на потреби оборони країни мають бути першочерговими і пріоритетними для бюджетів усіх рівнів.

Особливо це стосується підтримки тих, хто зі зброєю у руках захищає Україну.

Останнім часом суспільство жваво обговорює питання нової хвилі мобілізації, адже для успішної оборони та контрнаступу існує потреба у людях, а ті вояки ЗСУ, які уже понад два роки перебувають в окопах - справедливо потребують ротації.

У демократичній країні, якою є Україна, цивілізований підхід до вирішення цієї проблеми - не примус, а додаткова мотивація. У тому числі - за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Вінниця - у десятці громад України за показниками бюджетних доходів. Водночас, на жаль, у нашому місті відсутня практика матеріального стимулювання мобілізованих вінничан.

На відміну від багатьох міських і навіть сільських територіальних громад України, які спромоглися знайти кошти на одноразову грошову допомогу мобілізованим громадянам.

Така ситуація є ненормальною і потребує вирішення.

З огляду на це, пропоную депутатам Вінницької міської ради і керівництву громади розглянути можливість виділення бюджетних коштів для матеріального стимулювання вінничан, які пішли боронити Україну від ворога:

По 50 тис. грн - тим, хто добровільно підпише контракт із ЗСУ і по 30 тис. грн - мобілізованим мешканцям міста Вінниці.

Підтримка ЗСУ і Сил Оборони є на даний час головним завданням як органів влади, так і місцевого самоврядування України.

Позитивне вирішення цього питання буде ще одним важливим кроком у напрямку спільної для всіх українців Перемоги над агресором.

З повагою Микола Філонов

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчими органами Вінницької міської ради опрацьовано Вашу петицію від 08.03.2024 року щодо запровадження грошової виплати мобілізованим вінничанам з міського бюджету.
За результатами опрацювання повідомляємо наступне.
Вінницька міська рада проводить виважену фінансову політику у частині формування бюджетних видатків з метою забезпечення збалансованості та прозорості бюджету, соціальної орієнтації бюджетних видатків.
В умовах воєнного стану в Україні Вінницька міська рада не тільки забезпечує стійке функціонування всіх сфер життєдіяльності громади, але, в першу чергу, приділяє увагу питанню підтримки Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, родин загиблих, а також підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань.
З метою забезпечення ефективного та якісного виконання бойових завдань, всі звернення від підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, правоохоронних органів, добровольчих формувань територіальної оборони та інших військових формувань щодо надання фінансової та матеріальної підтримки Вінницькою міською радою розглядаються в першочерговому порядку.
В межах своїх повноважень, Вінницька міська рада робить все можливе для того, щоб підтримати армію.
Загальна сума коштів, виділених Вінницькою міською радою з бюджету громади на потреби підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, правоохоронних органів, добровольчих формувань територіальної оборони та інших військових формувань, забезпечення виконання заходів та робіт з мобілізаційної підготовки місцевого значення, соціальну підтримку Захисників та Захисниць України, членів їх сімей та родин загиблих, починаючи з 2014 року по 2023 рік, складає близько 1,2 млрд. грн.
У 2023 році з бюджету Вінницької міської територіальної громади з метою підвищення боєздатності та обороноздатності, покращення матеріально-технічної бази підрозділів Національної гвардії України, Збройних Сил України, правоохоронних органів, ДСНС, добровольчих формувань територіальної оборони та інших військових формувань, соціальну підтримку Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, родин загиблих, направлено кошти в сумі 555,7 млн.грн, що складає 10% від власних доходів бюджету громади 2023 року.
Бюджет Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік сформовано відповідно до ключових принципів та пріоритетів формування бюджету Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік, затверджених рішенням міської ради від 27.10.2023р. №1903.
Бюджет Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік - це бюджет безпеки та оборони, стійкості та турботи, де головним пріоритетом є допомога захисникам.
Станом на 21.03.2024 року у бюджеті Вінницької міської територіальної громади з метою підвищення боєздатності та обороноздатності, покращення матеріально-технічної бази підрозділів Національної гвардії України, Збройних Сил України, правоохоронних органів, добровольчих формувань територіальної оборони та інших військових формувань, соціальну підтримку Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, родин загиблих, передбачено кошти в сумі 812,2 млн.грн, що складає 14% від планового показника власних доходів 2024 року.
Також, за рахунок коштів бюджету громади з 2015 року надається соціальна підтримка дітям батьки яких є Захисниками та Захисницям України, та родинам загиблих, а саме забезпечення безкоштовним харчуванням в закладах дошкільної освіти, загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти. Загалом з 2015 по 2023 рік з бюджету громади на цю мету виділено 39,3 млн.грн. В 2024 році на зазначену категорію осіб для забезпечення безкоштовним харчуванням дітей в бюджеті передбачено 27,5 млн.грн.
З огляду на викладене, Вінницька міська рада та її виконавчі органи починаючи з 2014 року здійснюють системну фінансову та соціальну підтримку військовослужбовців та членів їх сімей і надалі така робота буде продовжуватись.
Будемо Вам вдячні за розрахунки необхідних обсягів та пропонованих джерел фінансування Вашої ініціативи.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 353 особи з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Філонов Микола Валерійович

Початок збору підписів:

27 лютого 2024 р.

Відповідь дана:

21 березня 2024 р.