Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Перейменуваня вулиці Острозького у місті Вінниця на вулицю Назарія Гринцевича

Увіковічнення пам'яті про героїчного захисника Азовсталі, вінничанина Гринцевича Назарія Андрійовича!
Назарій Гринцевич з позивним "грінка" — військовий парамедик, наймолодший серед Азовців під час оборони Маріуполя.
Назарій народився 10 березня 2003 року в Вінниці. Навчався у школі №32. В шкільні роки, а саме в 9 класі, Назар сильно захопився військовим формуванням Національної гвардії України — 12-ою бригадою спеціального призначення "Азов". Вперше він познайомився з "Азовцями", коли йому було 14. Тоді він долучився до вінницького ультрасу та познайомився з вінницьким колективом "Спортовія". Тож серед його оточення було багато прихильників Азову та навіть тих, хто вже там служив. Ще тоді, будучи підлітком, розвивалась його національна свідомість та розуміння обов'язку перед державою. Йому було 11 років, коли почалась війна в Україні і росія анексувала Крим. І в той час, Назар пообіцяв собі, що коли стане повнолітнім, після школи, піде захищати Неньку Україну, свою сім'ю, своїх рідних та близьких.
Після закінчення школи, він поступив до Донецького університету, де вчився на юриста. І ось, коли йому виповнились довгоочікувані 18 років, вінничанин сказав мамі, що їде до Польщі, а потім, можливо і іще кудись. А насправді ж, поїхав до Маріуполя та вступив у лави "Азову". За одн рік служби став парамедиком і став навчати інших. Він здійснив своє бажання, почавши захищати Україну з "Азовцями", та став наймолодшим бійцем серед них з позивним "Грінка".
Після 24 лютого, Назарій отримав поранення, під час оборони Маріуполя. Після взяття міста противником, Назар з побратимами опинився в оточенні на "Азовсталі", де провів 3 місяці, тримаючи оборону з побратимами. Там він зустрів своє 19-тиріччя, рятуючи поранених побратимів від смерті. За це отримав орден "За мужність" ІІІ-го ступеню. Опісля, опинився в полоні на 4 місяці. 21 вересня 2022 року був визволений з полону в обміні військовополонених. Але потім знову став на захист держави, повернувшись в стрій, незважаючи ні на що. Після повернення Назар заснував підрозділ "Контакт 12", у якому був командиром взводу оптичних спостерігачів.
Назар Гринцевич був патріотом, відданий своїй державі. Він був свідомим громадянином,котрий робив все можливе задля нашої перемоги. Не зважаючи на вік, боронив свою країну зі зброєю в руках. Назарій є прикладом для теперішній та майбутніх поколінь, як могутній вогонь, що рветься в бій за свободу і незалежність, мир та волю, за благополуччя України.
Пам'ять про нього буде передаватись з поколінь у покоління! Тож цією петицією ми звертаємось з проханням перейменувати вулицю Острозького на вулицю Назарія Гринцевича!
Перейменування вулиці Острозького на вулицю Назарія Гринцевича, що межує зі школою, в котрій навчався Воїн — це вічна пам'ять про Героя, вдячність, повага та пошана до нього. Ми хочемо назавжди закарбувати його могутність та відвагу як почесного громадянина держави.
З повагою Булейко Анна Олександрівна —
AFMYA та підписники петиції!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчими органами Вінницької міської ради розглянуто петицію від 13.05.2024р. про перейменування вулиці Острозького на честь Назарія Гринцевича, повідомляю наступне.
З метою підвищення ефективності міської політики у сфері публічної історії, надання консультаційної підтримки, проведення наукових досліджень, а також вивчення пропозицій територіальної громади в питаннях, які стосуються історії, культурної спадщини та топоніміки, відповідно до рішення виконавчого комітету від 13.10.2016р. №2344 (зі змінами) створено Раду з питань історії, культурної спадщини та топоніміки Вінницької міської територіальної громади (далі – Рада).
Звернення щодо перейменування вулиці Острозького на честь Назарія Гринцевича передане на розгляд Ради та буде враховане в подальшій роботі.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 775 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Булейко Анна Олександрівна

Початок збору підписів:

10 травня 2024 р.

Відповідь дана:

24 травня 2024 р.