Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Заборона пере іменування вулиці Костянтина Острозького!

В мережі інтернету є повідомлення про прохання вінничанки Анни Буйленко перейме-
нувати вулицю Острозького іменем загиблого азовця Назарія Гринцевича.
Наші мешканці не проти того, щоб вшанувати памʼять та честь загиблих наших героїв, але просимо взяти до уваги й ушанування історичної неменьш поважної людини, а, зокрема, Острозького Костянтина Івановича, імʼям якого названо нашу вулицю.
Історія України багата на видатних історичних діячів. До нас дійшли відомі імена Аскольда і Діра, Ольги, Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Юрія Котермака і багато інших.
Одним із видатних державних і військових діячів першої половини 16 сторіччя с князь
Костянтин Іванович Острозький. Переможець московітів і татар, визначний полководець і захисник правослявʼя, патріот своєї Вітчизни, людина, яка всім своїм життям і діяльністю доводить, що Україна - це Європа.
Перелік його титулів вражає: Великий гетьман Князівства Литовського, староста
Брацлавський, Звенигородський, Вінницький і Луцький, маршалок землі Волинської, каштелян Віленський і Троїцький.
Сучасники порівнювали його із стратегами античності. Адже він провів 65 битв, в 62 з яких отримав перемогу. Князь придбав голосну загальноєвропейську славу після блискучої перемоги над московським військом під Оршею в вересні 1514 року. Керовані ним війська розгромили московську армію та узяли в полон її воєначальників.
Костянтин Іванович Острозький прожив 70 років з 1460 по 1530 рр., залишивши за
собою памʼять та шану, як людина воїн і людина меценат.
В багатьох містах України в його честь названі вулиці. Зокрема, в Вінниці.
У 2017 році іменем Великого Гетьмана Костянтина Острозького у країна, Литовська Республіка та Республіка Польща назвали багатонаціональний підрозділ Литовсько польсько-українську бригаду.
3 2018 року імʼя князя Костянтина Острозького носить 30-та окрема механізована
бригада 3СУ.
2023 року у Києво-Печерській лаврі на північному фасаді встановили і освятили меморіальну дошку на честь українського державного, військового та церковного діяча,
Великого гетьмана Литовського, князя Костянтина Острозького. Встановлення меморіалу присвячене 509-м роковинам битви під Оршею (1514), в якій обʼєднане військо під керівництвом князя Острозького розгромило багатотисячну армію московитів царя Василя.
Пере іменування нашої вилиці буде актом зневаги до історії українського народу. Постає питання чому шановна Анна Буйленко не поцікавилася історією рідної країни, чому шановна Анна Буйленко проявила неповагу до інших 13 випускників школи 32, які загинули на війні! Прошу також звернути увагу що адреса школи зовсім інакша. Чому шановна Анна Буйленко не запропонувала пере іменування вулиці на якій проживав наш Герой!
Враховуючи вищевикладене, просимо міську владу прислухатись до побажань вінничан, які проживають в будинках по вулиці Острозького і залишити назву нашої вулиці як вона є. Цим ми збережемо не тільки новітню історію нашої держави, але й не втратимо історію нашого краю за часів середньовіччя.
З повагою та за дорученням мешканців будинку Nº55
Балашов Костянтин

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 13 червня петицію підписали 36 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Балашов Костянтин Анатолійович

Дата створення:

14 травня 2024 р.