Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

БАТЬКИ ТА УЧНІ ПРОТИ ОБ'ЄДНАННЯ 5 та 31 ШКІЛ

Нас, батьків школярів, 5 і 31 шкіл поставили перед фактом, що проходить реформування системи освіти і в зв'язку з цим з початком нового навчального року молодші класи з 31 школи переходять до 5 школи, а старші класи з 5 школи в 31. Ця інформація викликала великий резонанс серед батьків і учнів двох шкіл, а також в середовищі вчителів. Більшість батьків, учнів і вчителів категорично проти подібного експерименту. Ми, як батьки, усвідомлено обирали навчальний заклад і розуміємо, що зобов'язані захищати інтереси своїх дітей. Ми розуміємо, що наслідки подібного об'єднання можуть мати негативні наслідки для дітей в першу чергу. Вже сьогодні старшокласники двох шкіл обговорюють майбутні конфлікти, а батьки молодших класів зниження санітарно-гігієнічних умов для дітей. Вимагаємо врахувати нашу громадянську позицію, а саме: СКАСУВАТИ ОБ'ЄДНАННЯ 5 і 31 ШКІЛ.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Вашу петицію на сайті міської ради щодо планової оптимізації комунальних закладів «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Вінницької міської ради» та «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 Вінницької міської ради» виконавчі органи Вінницької міської ради повідомляють наступне.
Повідомляємо, що зміна ступеня та перейменування комунальних закладів «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Вінницької міської ради» і «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 Вінницької міської ради» відбуватиметься з метою створення комфортних умов навчання в одну зміну для учнів 1-4-х класів, формування оптимальної мережі класів. Три роки тому було проведено перерозподіл дітей 1, 10 і 25 школи. Це дало можливість учням цих шкіл навчатися в 1-шу зміну, у другу половину дня у всіх школах організована гурткова робота, відповідно зросла кількість дітей охоплених позашкільним вихованням. Варто зазначити, що кількість бажаючих навчатись у школі І ступеня №25 щорічно зростає. Якщо три роки назад до першого класу були зараховані всі діти, батьки яких подали заяви, то у цьому році школа не може задовільнити заяви на зарахування до 1-го класу всіх бажаючих. В 5-й школі діти 3-х та 4-х класів, навчаються у другу зміну, що є додатковим навантаженням як на дітей, так і на батьків. В першу половину дня діти краще засвоюють програмовий матеріал, оскільки налаштовані на навчання, менше втомлюються, мають час для денного відпочинку після закінчення уроків, для виконання домашніх завдань, занять в гуртках.
При переведенні з однієї школи в іншу викладачі вказаних шкіл не втратять ні в заробітній платі, ні в надбавках. Перехід учнів буде відбуватися разом з їх педагогами. Скорочення або звільнення педагогічних працівників внаслідок зазначених подій не відбуватиметься.
Належні умови для навчання учнів початкової школи на базі ЗШ № 5 будуть забезпечені. На території 5-ої школи планується облаштування рекреаційних зон та встановлення ігрового майданчика для молодших школярів.
Для сприяння безболісній психологічній адаптації учнів зазначених шкіл внаслідок змін окрім шкільних практичних психологів буде залучено фахівців центру практичної психології та соціальної роботи міського методичного кабінету, консультативно-тренінгового центру «Крок» для проведення необхідних тренінгів і упередження конфліктних ситуацій.
25 травня 2016 року відбулась зустріч представників ініціативних груп батьків учнів комунальних закладів «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Вінницької міської ради», «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 Вінницької міської ради», директорів вказаних шкіл з міською владою. В ході зустрічі визначені основні кроки щодо вирішення всіх проблемних питань.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 560 осіб з 350 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Курбет Андрій Миколайович

Початок збору підписів:

19 травня 2016 р.

Відповідь дана:

3 червня 2016 р.