Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Не перейменовувати провулок Енергетичний

Жителі провулка Енергетичний проти перейменовування свого провулка . Адже провулок Енергетичний назвали не просто так. Протягом 60-ти років назва пов'язана з старанною працею фахівців енергетиків, які забезпечували і зараз забезпечують енергопостачання нашого міста, району та інших населених пунктів від Маріуполя до Оленівки; від Волновахи до Камиш Зорі. За багаторічний період тут працювали і працюють династії Енергетика і люди удостоєні звання «Заслужений енергетик України». З огляду на багаторічну заслужену працю енергетиків просимо не перейменовувати провулок Енергетичний в провулок імені Андрія Суровягіна, або якийсь інший.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

ПРОТОКОЛ
засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності і правопорядку Волноваської міської ради щодо розгляду електронної петиції
«Перейменування провулка Енергетичний в провулок Суровягіна Андрія Юрійовича» та електронної петиції «Про не перейменування провулку Енергетичний»

Місце проведення: м. Волноваха, вул. Центральна, 88, зал засідань міської ради
Дата: 21.11.2018 року
Початок о 15:00 год.
Закінчення о 15:35 год.

ПРИСУТНІ НА ЗАСІДАННІ:
Депутати Волноваської міської ради:
Секретар постійної комісії – Л.Є. Герасимова
Члени постійної комісії – І.О. Вервейко, О.А. Куліков

Представники Волноваської міської ради:
Заступник міського голови – І.С. Ісміханов
Начальник юридичного відділу- Н.В.Ландар
Провідний спеціаліст юридичного відділу – О.В. Близнюк

Автори петицій – Д.О. Колле-Колесников та Н.В.Казак

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Розгляд електронних петицій щодо перейменування провулка Енергетичний в провулок Суровягіна Андрія Юрійовича та не перейменування провулку Енергетичний.

ВИСТУПИВ:
Ісміханов І.С. – довів до відома присутніх, що до міської ради надійшло 2 електронні петиції, які є взаємовиключними: перша петиція-щодо перейменування провулка Енергетичний в провулок Суровягіна Андрія Юрійовича, автором якої є Денис Олександрович Колле-Колесников, друга петиція – щодо не перейменування провулка Енергетичний, автором якої є Наталя Василівна Казак. Обидві петиції набрали більше 100 голосів, тому підлягають розгляду. 25.10.2018 року для проведення засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності і правопорядку не вистачило кворуму депутатів, на якому планувалося розглянути електронну петицію стосовно перейменування провулка Енергетичний в провулок Суровягіна Андрія Юрійовича, тому засідання комісії було неправомочним. Також повідомив про те, що автору електронної петиції було направлено відповідного листа від 25.10.2018 року № К-115-1.2. Крім того запропонував розглянути обидві петиції одночасно, оскільки вони пов’язані між собою.

Члени постійної комісії запропонували виступити авторам петицій.

ВИСТУПИВ:
Колле-Колесников Д.О., який нагадав про великий вклад Суровягіна А.Ю. у розвиток популяризації греко-римської борьби як у м.Волноваха, так і всьому Волноваському районі, про те, що він виховав багато призерів та чемпіонів, зокрема братів Грушиних, які прославили нашу країну далеко за її межами, тому цей тренер є достойним кандидатом для того, щоб на його честь було названо провулок, на якому розміщується будівля, у якій він проводив свої тренування.

ВИСТУПИЛА:
Казак Н.В., яка повідомила, що вона є членом громадської організації «Промінь», що до неї звернулися жителі похилого віку, які проживають у місті Волноваха безпосередньо по провулку Енергетичний, а також, які там не проживають, але вважають, що історична назва провулку на честь енергетиків, які забезпечували і забезпечують зараз електроенергією як місто, так і увесь район, повинна бути збереженою, тому вони виступають проти перейменування цього провулку. Повідомила про те, що вона особисто не має нічого проти заслуженого тренера Суровягіна А.Ю., але вважає недоцільним та неправильним саме перейменування провулку Енергетичний.

ВИСТУПИЛА:
Ландар Н.В.- надала інформацію, що на адресу міської ради, крім двох електронних петицій, також надійшли звернення щодо залишення назви провулку «Енергетичний», а саме:
- Колективне звернення мешканців провулку Енергетичний, яке підписало 64 особи
- Звернення Волноваської філії Державної установи «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»
- Звернення структурного підрозділу «Волноваська дистанція електропостачання» регіональної філії «Донецька залізниця»
- Звернення Волноваського РВ ГУ Державної міграційної служби України в Донецькій області.
Зачитала їхній зміст. Повідомила про те, що існує особливий порядок здійснення перейменування вулиць, який передбачений Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та Порядком про найменування та перейменування вулиць, провулків, майданів, скверів та інших об’єктів на території Волноваської міської ради, що затверджений рішенням міської ради від 23.02.2018 року № 6/101-2310, тому , якщо буде підтримана перша петиція, автором якої є Колле-Колесников Д.О., то буде розпочата процедура щодо призначення громадських обговорень та підготовки проекту рішення ради, оскільки перейменування вулиць та провулків є компетенцією ради.

ВИСТУПИЛА:
Герасимова Л.Є. -про те, що, на її думку, рацію мають обидві сторони, що вона не виступає проти Суровягіна А.Ю. як особистості, враховуючи його заслуги, проте вважає, що не треба створювати конфліктних ситуацій у місті, оскільки другу петицію підтримало теж достатня кількість мешканців міста. Висловила думку про те, що на честь заслуженого тренера Суровягіна А.Ю. можна назвати який небудь сквер, висадити дерева та назвати цю алею на його честь, розмістити на школі пам’ятну табличку або меморіальну дошку, можна також проводити різні акції на честь цього тренера. Повідомила про те, що перейменування провулку створить багато проблем для установ, що розміщені там (МНС, паспортний стіл, поліція), а також для мешканців цього провулку, які ,як видно із другої петиції, не бажають перейменовувати свій провулок. Висловила, що підтримує другу петицію, автором якої є Казак Н.В.

ВИСТУПИВ:
Вервейко І.О.- про те, що треба зберегти світлу пам’ять тренера Суровягіна А.Ю., але не шляхом нав’язування, оскільки кожного разу люди, які живуть на цьому провулку, якщо вони проти, будуть поминати цього поважного тренера в сує, тобто не з хорошими помислами. Тому конфронтації не треба. Повідомив, що теж підтримує другу петицію.

ВИСТУПИВ:
Куліков О. А.- про те, що він підтримує другу петицію, незважаючи на те, що йому зрозумілі обидві петиції, проте вважає у сьогоднішній назві провулку заслужено відображена пам’ять першої подачі електричної енергії, що професія енергетиків є такою ж поважною, як і професія тренера спорту, що, не зважаючи на те, що сам Суровягін А.Ю. був хорошою людиною та хорошим тренером, все ж таки конфлікт у суспільстві ні до чого. Запропонував або повісити меморіальну дошку або назвати на честь Суровягіна А.Ю. парк.

Порадившись, депутати постійної комісії з питань депутатської діяльності, законності і правопорядку Волноваської міської ради,
Вирішили:

1. Петицію щодо не перейменування провулка Енергетичний, автором якої є Наталя Василівна Казак, підтримати.
2. Петицію щодо перейменування провулка Енергетичний в провулок Суровягіна Андрія Юрійовича, автором якої є Денис Олександрович Колле-Колесников, відхилити.
3. Юридичному відділу (Ландар Н.В.) надати авторам петицій відповіді на петиції не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду.
Голосували: «за»-3, «проти»-0, «утримались»-0.

Секретар постійної комісії Л.Є.Герасимова
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 111 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Казак Наталія Василівна

Початок збору підписів:

31 жовтня 2018 р.

Відповідь дана:

23 листопада 2018 р.