Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Безбалансові каналізаційні мережі та аварійність їх в наслідок не обслуговування

У багатоквартирних будинках за адресами пров. Залізничний 29, 35 та вул. Будівельників 1, 5 у зв'язку з періодичним засміченням вуличної каналізаційної мережі порушується санітарний стан будинків(підвальних приміщень). Аварійні ситуації виникають внаслідок не обслуговування вуличної каналізаційної мережі (її частини безбалансові) жодним з спеціалізованих підприємств які мають можливість виконувати даний вид послуг на території міста Волноваха, але гроші за стічні води отримує КП "Компанія "Вода Донбасу". Просимо вжити необхідних заходів для передачі на баланс обслуговуючему підприємству частини каналізаційної мережі для нормального її функціонування, згідно діючих санітарних норм. Стан речей на теперішній час, - є не інакшим як шахрайство. Згідно діючого законодавства України, а саме Цивільного Кодексу ст. 335 ч. 2. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність. Відповідь ВЦА м. Волноваха від 15.07.2020 року вважаємо не вирішенням проблеми по суті.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Військово-цивільна адміністрація міста Волноваха розглянувши подану Вами електронну петицію щодо вирішення питання прийняття у комунальну власність дільниці безхазяйних мереж системи водовідведення по пров. Залізничному та вул. Будівельників повідомляємо наступне.
Згідно абзацу 4 статті 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» (далі за текстом - Закон) військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи у селах, селищах, містах, районах та областях, що діють у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі проведення антитерористичної операції) або у складі Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії актам збройної агресії, диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема проведення антитерористичної операції.
Відповідно до пункту 12 розділу 1 статті 4 Закону військово-цивільні адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження із здійснення управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад п'ять років).
Згідно статті 18 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення». господарська діяльність із централізованого водопостачання та водовідведення підлягає ліцензуванню в порядку, встановленому законом. На теперішній час оплата за послуги з централізованого водовідведення надходить до обласного комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», яке мас ліцензію на провадження господарської діяльності із централізованого водопостачання та водовідведення.
Таким чином, прийняття у комунальну власність Волноваської міської територіальної громади зовнішніх мереж системи водовідведення призведе до неможливості використання вказаного об'єкту у господарській діяльності з водопостачання та водовідведення.
Відповідно до частини 7 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, скорочувати обсяги доходів місцевих бюджетів, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.
Водночас повідомляємо, що у випадках виникнення заторів на дільниці зазначеної Вами безхазяйної системи водовідведення (у період 2019-2020 років 7 разів), військово- цивільна адміністрація щоразу звертається до керівництва Волноваського ВУВКГ KI І «Компанія «Вода Донбасу» та Виробничого структурного підрозділу Маріупольського територіального управління філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» AT «Укрзалізниця» щодо спільного усунення аварійних ситуацій, в результаті чого підприємствами проводиться робота з відновлення функціонування системи водовідведення.
Військово-цивільна адміністрація міста Волноваха не залишається осторонь проблем мешканців міста та робить все можливе для розвитку територіальної громади!
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 104 особи з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Мирошников Руслан Анатолійович

Початок збору підписів:

18 січня 2021 р.

Відповідь дана:

17 травня 2021 р.