Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Создание приюта для бездомных животных

Здравствуйте! На сегодняшний день вопрос с бездомными животными стоит очень остро. По городу скитаются голодные собаки и коты. На них больно смотреть, но нет возможности помочь каждому. У неравнодушных людей дома по четыре животных, подобранных на улице. Но ведь не каждому бездомышу посчастливится найти сытный и теплый дом, попасть в добрые руки. Большинство из них погибает на улице, так и не увидев человеческой доброты, любви и заботы. От дикого холода и голода в некоторых случаях собаки проявляют агрессию - кусают детей и взрослых. А как по-другому, если люди предпочитают не подкармливать животных, а надеются на то, что от голода скоро сами сдохнут. Но травля и отстрел - не выход. Помогите создать приют с хорошими условиями. Есть люди, которые готовы ежемесячно вносить посильные взносы на корм и лечение животных. Есть волонтеры, которые готовы официально устроиться в приют и помогать животным насколько это возможно. Есть те, которые готовы сделать только единовременный взнос и подключать спонсоров. Есть люди, которые готовы помогать, но им нужны реальные действия, а не пустые обещания (собаки после стерилизации продолжают давать потомство). Есть люди, которые готовы поспособствовать тому, чтобы город стал лучше, принять активное участие в благоустройстве, но создание приюта для них - непосильная задача. Пожалуйста, ПОМОГИТЕ!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Військово-цивільна адміністрація міста Волноваха розглянувши Ваше колективне звернення щодо створення притулку для безпритульних тварин повідомляє наступне.
Згідно абзацу 4 статті 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» (далі за текстом – Закон) військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи у селах, селищах, містах, районах та областях, що діють у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі проведення антитерористичної операції) або у складі Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії актам збройної агресії, диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема проведення антитерористичної операції.
Згідно підпункту 2 пункту 1 статті 4 Закону військово-цивільні адміністрації здійснюють повноваження із забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку відповідної території, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.
На виконання наданих Законом повноважень Військово-цивільною адміністрацією міста Волноваха затверджено низку цільових програм розвитку територіальної громади.
При формуванні бюджету міста на 2021 рік одним із перших враховувалося передбачення коштів на видатки з соціального захисту населення, а саме допомогу особам, які опинилися у складних життєвих умовах.
Враховуючи результати 2019 року, коли Військово-цивільною адміністрацією спільно з БФ «Я-Волноваха» було реалізовано проект «Вакцина від байдужості», в результаті якого було простерилізовано 120 тварин, в 2021 році затверджено Програму розвитку житлово-комунального господарства міста Волноваха, у якій передбачені кошти у розмірі 118 000 грн на заходи з регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин, що залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угрупування та розмножуються поза контролем людини, методом стерилізації.
На теперішній час, враховуючи гостроту проблеми безпритульних тварин, військово-цивільною адміністрацією розробляється відповідна документація для оголошення процедури закупівлі зазначених послуг, за результатом проведення якої буде визначено контрагента на здійснення узгоджених заходів з регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин на території міста Волноваха.
Щодо будівництва та відкриття притулку для безпритульних тварин повідомляємо, що військово-цивільною адміністрацією протягом 2019 року проведено аналіз щодо доцільності функціонування даного типу закладів на території малих міст. Так співробітниками Військово-цивільної адміністрації були здійсненні онлайн-наради та робочі візити до інших міст, де функціонують муніципальні притулки. На прикладі міст, де чисельність населення складає близько 500 тисяч, функціонують муніципальні притулки з потужністю обслуговування орієнтовно 50 тварин в місяць. Щорічні видатки з місцевого бюджету на утримання таких притулків складають приблизно 2 000 000 грн. Крім того першочергове оснащення вказаних підрозділів необхідною матеріально-технічною базою, медичним обладнанням та пунктами утримання тварин може коштувати близько 1 000 000 грн.
Однак головним варто виділити, що завданням притулків є після проведення операцій, вакцинацій та тимчасової перетримки тварин, в подальшому улаштовувати їх до нового господаря, або повертати до ареалу їх попереднього перебування. Як показує практика, не більше 10 % безпритульних тварин знаходять нових господарів, оскільки в реаліях сьогодення більшість населення надає перевагу породистим особинам.
У зв’язку з чим, враховуючи той факт, що при утриманні притулків більшість тварин повертається до ареалу їх попереднього перебування, з 2019 року військово-цивільною адміністрацією міста Волноваха щорічно передбачаються кошти на регулювання чисельності безпритульних домашніх тварин методом стерилізації, здійснення профілактичних щеплень від сказу, а також ідентифікації безпритульних тварин.
Також зауважимо, що військово-цивільна адміністрація міста Волноваха може розглянути варіанти співпраці з неурядовими організаціями в напрямку вирішення порушеного питання на умовах співфінансування. Як приклад, створення фонду громадської участі для подальшої реалізації проєкту «Новий друг», метою якого може бути пошук нових господарів для більшої кількості безпритульних тварин, а також співпраця з ветеринарними установами міста різних форм власності.
За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до відділу ЖКГ Військово-цивільної адміністрації міста Волноваха за адресою: м. Волноваха, вул. Центральна, 88, каб. №5, тел. (06244)4-10-75, ел. пошта: volnovzhkg@ukr.net.

Військово-цивільна адміністрація міста Волноваха не залишається осторонь проблем мешканців міста та робить все можливе для розвитку територіальної громади!
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ПРАВОПОРЯДКУ

Петицію підписали 134 особи з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Гергі Світлана Василівна

Початок збору підписів:

2 березня 2021 р.

Відповідь дана:

12 березня 2021 р.