Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Очистити річку Лугу від сміття, очеретів, та зілля.

Очистити річку Лугу від сміття, очеретів, та зілля.Водна очістка та пребережна у прилеглому до міста відрізку від вулиці Зимнівська і закінчуючи білими берегами

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

У відповідь на електронну петицію «Очистити річку Лугу від сміття, очеретів та зілля», яка надійшла 30.12.2015 року, виконавчий комітет повідомляє наступне.
Орієнтовна довжина р. Луга в межах міста становить 5489 м/п.
Для проведення робіт по очищенню від очеретів та зілля, необхідно залучати спеціальну техніку. Як показали попередні розрахунки, орієнтовна вартість таких робіт коливається в межах 10 млн.грн. (за основу використовувалася вартість аналогічних робіт по очищенню водовідвідного каналу до магазину «ПанБуд» вздовж вул. Шевченка).
В той же час, річка являється своєрідним кордоном між міськими та районними територіями, тобто у випадку очищення річки зі сторони міста, невідомо як дане питання буде вирішуватися районною владою.
Крім того, річка одинаково позаростала зіллям та очеретами як в межах міста так і поза ними на усій своїй довжині, - 93 км., то чи доцільно розчистити лише 0,05% русла, бо саме стільки у відсотковому значенні русло займає в межах міста.
Одночасно, виконавчим комітетом дана проблема вивчалася. Зокрема, розглядається і внесено до Програми охорони навколишнього природного середовища, зелених насаджень, їх збереження і поновлення у місті Володимирі-Волинському на 2016-2017 роки питання будівництва на річці водопідпірної дамби (орієнтовно в районі урочища «Білі береги»), що дозволить підняти рівень води в річці в межах міста і частково вирішити питання заростання річки зіллям та очеретами. Тим більше, таке будівництво значно дешевше ніж очищення, в районі вул. Зимнівської така дамба функціонує, колись функціонувала і на «Білих берегах».
Крім того, виконавчим комітетом виготовлена проектна документація «Заходи по стабілізації русла річки Луга з метою захисту берега від розмиву», якою передбачається часткове вирівнювання русла в районі мосту на м. Нововолинськ та створення в цьому місці повноцінно діючого міського пляжу.
Тобто, беручи до уваги вищевикладене, петиція «Очистити річку Лугу від сміття, очеретів та зілля» на даний час є складною для практичного виконання та економічно нераціональною для міського бюджету, в той же час, намічені в цьому напрямку заходи, міськвиконком планує впроваджувати у випадку наявного фінансування.

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 167 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Березовський Олександр Анатолійович

Початок збору підписів:

25 грудня 2015 р.

Відповідь дана:

13 січня 2016 р.