Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 406 громад!

Збереження пам'ятки архітектури місцевого значення ( колишня червона перша школа) у комунальній власності міста, по вул. Драгоманова 11. Охоронний номер 30 ВЛ.

Після неодноразових звернень мешканців міста , колишніх випускників та небайдужих володимирчан, а також бурхливого обговорення в соціальних мережах РІШЕННЯ депутатського корпусу міської ради від 20.09.2019р., "Про включення майна комунальної власності в перелік об'єктів, які підлягають продажу у 2019 році на електронному аукціоні", а саме продаж історичної будівлі ( колишньої червоної першої школи) шляхом електронного аукціону спонукало мене написати дану петицію.
Чому дане приміщення заслуговує ремонту та збереження у комунальній власності міста?
Ось декілька фактів-відповідей на питання "ЧОМУ"?
Вік даної споруди понад 119 років, яка збудована в цегляному стилі, добре збережена та має стильові особливості цивільної архітектури початку 20 ст.
Будинок з цікавою історією. На початку 20 ст. там функціонувало двокласне міське училище. У ньому навчався наш земляк із села Заріччя Микола Рокицький - учень відомого живописця Михайла Бойчука. Микола Рокицький (1901-1944) став відомим художником-монументалістом. Тривалий час на фасаді споруди знаходився барельєф М.Рокицького, як пам'ять про цього художника, котрий навчався тут у юності. НАЖАЛЬ, БАРЕЛЬЄФУ ЗАРАЗ НЕМАЄ!
Директором училища на початку 20 століття був Максим Миколайович Бильдін - представник учительської династії, освічена людина, який володів багатьма іноземними мовами, був знайомим з Юхимом Кримським - батьком відомого поліглота Агатангела Кримського. Династія Бильдіних похована на місцевому Ладомирському кладовищі.
Між Першою і Другою Світовими війнами у школі навчався відомий польський режисер, володар Оскара - Єжи Антчак. На стінах споруди є оригінальні автографи її учнів, зроблені у 20-30-х роках 20 століття.Тож історія пам'ятки ілюструє історію міста Володимира-Волинського у різні історичні періоди.
У повоєнний час (після другої Світової війни) школа була чоловічою. У той час учнем школи був відомий кінорежисер-документаліст, сценарист, уродженець села Горичів, автор десятисерійного художнього фільму "Час збирати каміння" і документального фільму "Княжий Град" Володимир Андрощук.
У 70-90 роках 20 ст. навчалися учні 1-4 класів міської школи №1. Неподалік знаходився фруктовий сад і земляні ділянки, які обробляли учні.
Споруда зберігає ауру старовини. Тому не можна допустити знищення будівлі, або її перебудови !!! Звертаюся до Вас, школярів-випускників, які там навчалися у різні періоди- ЗАХИСТІТЬ свою рідну альма-матер, підтримайте МОЮ петицію адже вона для Вас! Адже, без минулого - немає майбутнього!
Не можна втратити об'єкт історико-культурної спадщини, який входить до історико-культурного заповідника "Стародавній Володимир", який у майбутньому можна використати для потреб громади міста в напрямках культури, освіти та науки.
Влада міста , багатьох скликань своєю безгосподарністю довела історичну будівлю до плачевного стану. Але, ПРОДАЖ - це не вирішення проблеми! Бо кожен з нас ще МАЄ ПРАВО, яке нікому не забрати, ПРАВО на вирішення долі даного приміщення та в яких цілях його використовувати в подальшому. Чи на благо наших дітей - МАЙБУТНЬОГО ВОЛОДИМИРА? Чи для збагачення власних статків окремої групи?
МИ можемо разом рішення змінити - ми МУСИМО ПРОДАЖ ШКОЛИ ЗУПИНИТИ!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

У відповідності до Закону України «Про звернення громадян», керуючись Порядком подання та розгляду електронних петицiй у Володимир-Волинській мiськiй радi, затвердженим рішенням міської ради вiд01.12.2015р. №2/11, інформуємо, що iнiцiйована вами та пiдтримана 151 голосом петицiя «Збереження пам'ятки архітектури місцевого значення (колишня червона перша школа) у комунальній власності міста, по вулиці Драгоманова,11» розглянута 28 листопада 2019 року постiйною депутатською комiсiєю з питань законностi iправопорядку, депутатської дiяльностi, регламенту, зв'язкiв з громадськими органiзацiями та об'єднаннями громадян. Членами комісії було прийнято рішення про підтримку петиції та винесення на розгляд чергової сесії міської ради.
Під час засідання 35-ої чергової сесії міської ради було розглянуто проект рішення за авторством депутата міської ради Барщевського С.М. «Про внесення змін у рішення міської ради від 20.09.2019 року № 34/35 «Про включення майна комунальної власності  в  перелік об’єктів, які  підлягають продажу у 2019 році на електронному аукціоні»», в преамбулі якого є посилання на дану петицію. Проте даний проект рішення депутатами міської ради підтриманий не був.

Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 151 особа з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Барщевський Сергій Михайлович

Початок збору підписів:

15 жовтня 2019 р.

Відповідь дана:

27 грудня 2019 р.