Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Заборона реалізації та використання поліетиленових пакетів

Проблема використання поліетиленових пакетів є надзвичайно актуальною у реаліях сьогодення. Звичайні поліетиленові пакети, які всі звикли купувати у супермаркетах, магазинах та на ринку несуть величезну шкоду екології. Справа в тому, що період розкладу поліетиленових пакетів перевищує 100 років, тоді як час використання цього ж пакета становить не більше 30 хвилин. Більшість пакетів потрапляють на сміттєзвалища або розносяться вітром по території міста, так як рівень їх переробки становить менше 1%. Від пакетів щороку помирає близько 1 млн. птахів та 100 тис. тварин. Також вони становлять загрозу людському здоров’ю, так як їх частки можуть потрапляти у воду та продукти харчування. При цьому, для виробництва пакетів використовують невідновлювані ресурси – 35 л нафти на 1000 пакетів.

Згідно з дослідженнями, в Україні на одну людину припадає понад 500 пакетів на рік, тоді як, наприклад, житель Німеччини використовує всього близько 40 пакетів на рік.

Прошу послідувати прикладу міста Львів, та більше ніж 40 країн світу, і прийняти рішення про заборону реалізації та використання поліетиленових пакетів та їх синтетичних аналогів у сфері торгівлі і обслуговування в межах Володимира-Волинського, та впровадження натомість еко-аналогів: паперовових пакетів, тканинних торб та пакетів з природньої сировини.

Давайте врятуємо нашу планету поки не пізно! Все у наших руках!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

У відповідності до ЗУ "Про звернення громадян" керуючись порядком подання та розгляду електронних петицій у Володимир-Волинській міській раді , затвердженим рішенням міської ради від 01.12.2015 р. №2/11, інформуємо , що ініційована вами та підтримана 151 голосом петиція "Заборона реалізації та використання поліетиленових пакетів" розглянута 21 грудня 2019 року постійною депутатською комісією з питань законності і правопорядку , депутатської діяльності , регламенту , зв’язків з громадськими організаціями та об’єднаннями громадян.
На засіданні цієї комісії , за участі її членів та окремих керівників органів місцевого самоврядування , відповідно до компетенції , вирішено вивчити досвід інших міст і запропонувати план дій та заходів ; підготувати звернення до Кабінету Міністрів України та інших органів по компетенції щодо створення та запровадження відповідної програми заборони використання поліетиленових пакетів ; розробити проект рішення , в якому можна було б встановити перехідний період , щоб рекомендувати не використовувати поліетиленові пакети . Комісія також пропонує звернутись до духовенства міста , з проханням роз’яснити шкідливість використання пластику на кладовищах.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 151 особа з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Баснін Богдан Олегович

Початок збору підписів:

19 листопада 2019 р.

Відповідь дана:

10 лютого 2020 р.