Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 453 громади!

Заборона УПЦ МП(московського патріархату) в м.Володимир.

Ми мешканці міста Володимир вимагаємо заборону УПЦ МП в нашій громаді. Ми парафіяни хочемо, щоб наш собор (Свято-Успенський кафедральний собор УПЦ МП) належав УПЦ КП тобто Київському Патріархату, а не московському. Ми не хочемо в себе в громаді в місті Володимир, щоб наші церкви мали відношення до москви, країни-агресора та терориста. За законом України, кожна релігійна громада може самостійно вирішувати, під чиєю юрисдикцією перебувати.
Зміна церковної юрисдикції здійснюється згідно ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та законом №4128-Д щодо зміни релігійними громадами підлеглості.
Всім відомо що московський патріарх (до якого належить наш собор) Кирило Гундяєв, призиває до вбивства українців нас з вами та повного знищення нашої нації культури та держави, такі УПЦ МП несуть пряму загрозу нашій державі в даному випадку громаді м.Володимир то як вони (священники УПЦ МП) дуже часто є колаборантами та несуть пряму загрозу. Священники УПЦ МП неодноразово підтверджували свій зв'язок із терористами.
Деяких представників УПЦ МП критикують за яскраво виражену антиукраїнську позицію, якої вони на найвищому рівні продовжують притримуватись, зокрема, протягом всієї російської війни проти України.
Так пару років тому настоятель (УПЦ МП це частина російської православної церкви РПЦ на території України) митрополит Онуфрій Березовський публічно не підтримав вшанування пам'яті бійців АТО, наприклад, відмовився вставати разом з іншими присутніми у ВРУ, щоб згадати загиблих українських бійців хвилиною мовчання. Сам митрополит пояснив це «бажанням підкреслити необхідність якомога скоріше припинити вогонь». 20 серпня очільник УПЦ московського патріархату митрополит Онуфрій у Києво-Печерській лаврі прийняв полонених російських окупантів. Він навіть благословив цих вояків, які прийшли вбивати українців. При цьому митрополит Онуфрій не дуже приді­ляє пастирську увагу захисни­кам України – його не видно на спільних молитвах на підтримку захисників Української держави, також Онуфрій отримує нагороду від путіна, липень 2013. У листопаді 2008 року Онуфрій публічно заявив, що Голодомор 1930-х років український народ «заслужив» сам.
Всі в нас в місті та і поза межами пам'ятають як у Володимирі на день міста священники та віряни московського патріархату пішли зі свята, коли почули вірш Т.Шевченка. Водночас священники та парафіяни Київського патріархату підтримати декламатора оплесками. А в кінці пролунало “Слава Україні - Героям Слава!” це відео стало популярним та його побачила вся Україна.
Також був і такий скандал у Володимир-Волинській єпархії УПЦ МП священник Олексій Шаран, який "помилково" привітав із днем ангела російського президента володимира путіна, внесли до переліку "ворогів" на сайті "Миротворець". Це так званий центр досліджень ознак злочинів проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку.
Станом на зараз в Ковельському міськрайонному суді розглядають справу щодо скарги священника УПЦ МП Святослава Чижука проти батька загиблої на війні військової медички Олени Созонюк яка захищала Україну в складі нашої Володимирської 14-омбр імені князя Романа Великого, даний московський священник вимагає грошової компенсації з батьків загиблої. Навіть в землі нашій захисниці нема спокою, від тих московських попів УПЦ МП, також зі слів мешканців та сусідів він погрожує їм приходом окупантів та вбивством.
Московський патріархат не просто словами, а діями допомагають, духовенство і віряни московського патріархату, сепаратистам і агресорам. Всім відомо як в монастир с.Зимно приїздили відомі колаборанти до прикладу медвечук, кум путіна.
Представники церкви активно співпрацюють із фсб тому МВС України заборонило залучати священників УПЦ МП до капеланської служби в Національній гвардії, відповідно до наказу в якому говориться «не допускаються священники, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора».
Після повномасштабного вторгнення РФ до України місцеві ради почали ухвалювати рішення про призупинення діяльності чи про заборону діяльності УПЦ МП на території своїх громад.
З 15 грудня 2018 року 1157 релігійних громад та монастирів заявили про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ (станом на 7 листопада 2022 року).
Від початку російсько-української війни і до Об'єднавчого собору від УПЦ (МП) до УПЦ КП перейшли 62 громади.
193 парафій із УПЦ МП до ПЦУ станом на 07.11.2022 у Волинській області.
Так 28 лютого 2022 року Городоцька міська рада на Львівщині заборонила діяльність УПЦ МП на території Городоцької громади, оскільки діяльність УПЦ МП несе загрозу національній безпеці України.
10 березня 2022 року Дрогобицька міська рада на Львівщині заборонила діяльність УПЦ МП на території Дрогобицької громади.
4 травня 2022 року Конотопська міська рада на Сумщині заборонила діяльність УПЦ МП на території Конотопської громади.
6 травні 2022 року Броварська міська рада на Київщині заборонила діяльність УПЦ МП на території Броварської громади, та багато інших.
14 червня Львівська обласна рада під час сесії ухвалила заяву щодо заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату та закликала державні органи влади законодавчо заборонити її діяльність на території України.
На прикладі цих громад ми також вимагаємо заборонити УПЦ МП в м.Володимир.
Є багато аргументів для впровадження такої заборони, але вони непотрібні коли до нас в місто повертаються тіла полеглих захисників. В нашому місті Володимир немає бути будь-чого московського!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Заявниці надано роз'яснення, що вирішення питання припинення діяльності релігійної організації здійснюється в судовому порядку. Однак, в липні 2022 року депутатами Володимирської міської ради було підготовлено звернення до Президента України, Верховної ради України та Волинської обласної військової адміністрації щодо діяльності на території громади УПЦ (МП)
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 19 січня петицію підписали 21 особа з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ГРИЦЕНКО ДІАНА МИКОЛАЇВНА

Дата створення:

16 листопада 2022 р.