Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Перехід парафій Вишгородського р-ну та м.Вишгорода з Московського патріархату до Православної церкви України

З початком повномасштабної агресії російської федерації проти України, українські віряни і священики поступово переходять до Православної церкви України (ПЦУ). Уже десятки релігійних громад українських міст і сіл заявили про свій перехід з підконтрольної москві УПЦ (РПЦвУ) до визнаної Константинополем української церкви.

Такий перехід є повністю законним та передбачений у статті 8 закону «Про свободу совісті та релігійні організації», відповідно до якої, українська релігійна громада сама вільно вирішує, до якого духовного центру вона належить та має повне право змінити своє підпорядкування.

А зважаючи на велику кількість випадків, коли священнослужителі УПЦ (РПЦвУ) виправдовували агресію росії в Україні, а деякі навіть передавали дані про ЗСУ російським окупантам, переховували та благословляли "визволителів" та їх зброю, коригували ракетні удари по населенним пунктам України тощо, громади мають усвідомити важливість та необхідність виходу з лона цієї російської пропагандистської машини та переходу до Православної церкви України.

Які кроки має зробити громада, яка хоче перейти до іншої церкви (зокрема, до ПЦУ), і при цьому мінімізувати ризики - можна прочитати за наступними посиланнями:
https://patriarchia.org.ua/instrukcziya-yak-perejty-z-upcz-mp-do-pczu-ta-chomu-vazhlyvo-cze-zrobyty/
https://ukrainer.net/perehid-do-pcu/?fbclid=IwAR0hALxxB7UFaLNWhSLyQrkxPuj8tkd6Qe1FpMEY3Zlh3xGWOuZZD6FbrGA

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮАпарат виконавчого комітету Вишгородської міської ради, опрацювати петицію щодо переходу парафій Вишгородського р-ну та м.Вишгорода з Московського патріархату до Православної церкви України, повідомляє наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законом України».
Вишгородською міською радою, в межах своєї компетенції, було рекомендовано проведення зборів релігійними громадами на території Вишгородської ТГ, на яких релігійні громади мають самостійно вирішити питання щодо переходу до інших релігійних конфесій (з відповідною документацією протоколу зборів).

Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 150 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Жаврида Тетяна Анатоліївна

Початок збору підписів:

14 червня 2022 р.

Відповідь дана:

31 серпня 2022 р.