Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Прийняти програму поетапного зниження викидів з чіткими цифрами для кожного із забруднювачів по зниженню викидів

Вимагаємо прийняти Програму поетапного зниження викидів з чіткими цифрами для кожного із забруднювачів по зниженню викидів.

Інститут громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМН України не розробив Програму до 15 грудня 2023 року, і заключив угоду з міською владою про перенесення здачі проєкту програми аж до 31 липня 2024 р.

Це ставить під загрозу виконання цієї програми. Адже основні забруднювачі уже почали процес отримання нових дозволів на викиди. Якщо вони їх отримають до прийняття програми поетапного зниження викидів, то програма в дозволах врахована не буде і цілих 7 років підприємства будуть продовжувати забруднення повітря Запоріжжя і це буде в рамках закону.

Тому вважаємо, що підписанням переносу терміну розробки даної природоохоронної програми була порушена ст. 50 Конституції України, яка дає нам право на безпечне довкілля.

Однією з причин переносу було узгодження з підприємствами заходів по зменшенню викидів.
Вважаємо, що розробка заходів, це втручання в діяльність підприємств, яке призводить до затягування покращення якості повітря.
В програмі поетапного зниження викидів мають бути прописані для кожного забруднювача тривалість кожного етапу та необхідне зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин на кожному етапі для даного підприємства. Саме так прописано в Законі. Адже, згідно Інструкції про вимоги до оформлення документів на дозволи на викиди "Розрахунки розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на ЕОМ проводяться: на період поетапного зниження викидів забруднюючих речовин (тривалість кожного етапу та необхідне зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин на кожному етапі встановлюються у складі затверджених відповідних регіональних програмах охорони довкілля)". В додатковій угоді є можливість більш швидкої здачі програми поетапного зниження викидів.

Тому для швидкого прийняття Програми поетапного зниження викидів, вимагаємо прийняття рішення про заміну розробки заходів по зниженню викидів на чіткі цифри для кожного з забруднювачів першої та другої групи, які мають отримати впродовж 7 років нові дозволи на викиди: тривалість кожного етапу та необхідне зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин на кожному етапі.

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Станом на 18 травня петицію підписали 185 осіб з 750 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сладкова Ольга Євгенівна

Дата створення:

7 лютого 2024 р.