Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Про доцільне використання пам'ятника леніну

Ми, що нижче підписалися, мешканці Запоріжжя звертаємося до влади міста щодо доцільного використання залишків пам'ятника леніну. Декомунізований пам'ятник леніну вже майже 8 років безглуздо лежить на території комунального підприємства «Водоканал».

Відповідно до архівної документації від 1961 року вага конструкції становить 19,850 тони бронзи, що на сьогодні становить приблизно 10-15 мільйонів грн в залежності від марки бронзи.

Згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також наказу Міністерства культури України від 26 листопада 2015 року № 977 «Про не занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» пам'ятник леніну у Запоріжжі більше не має статусу пам’ятки та офіційно не знаходиться під охороною держави.

Вважаємо за необхідне враховувати великий дефіцит місцевого бюджету та потребу пошуків альтернативних шляхів надходження коштів на підтримку Сил безпеки та оборони держави. Саме тому доцільне використання залишків пам'ятника здатне посприяти збільшенню фінансування Програми підтримки обороноздатності у місті Запоріжжі.

Ми закликаємо Запорізьку міську раду розглянути можливості продажу на аукціоні з метою переробки матеріалів пам'ятника леніну та перерозподілу отриманих коштів на потреби Програми підтримки обороноздатності.

Категорія

ЕКОНОМІКА ТА ФІНАНСИ

Станом на 24 червня петицію підписали 146 осіб з 750 необхідних.

Переглянути список

Автор:

МІНЧЕНКО ІВАН АНДРІЙОВИЧ

Дата створення:

8 лютого 2024 р.