Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Створення Жмеринського Молодіжного Центру

Дана петиція ініціює створення Молодіжного Центру у Жмеринській ОТГ.
Ініціатор - молодь Жмеринщини і громадська організація "МолодьДій".

У Жмеринській ОТГ за останній 2020 рік було проведено багато:
— молодіжних ініціатив, які сприяли всебічному розвитку нашої громади, області, в тому числі створення Молодіжної Ради при Жмеринській міській раді;
— проєктів соціальної дії, які направлені на реалізацію цілей сталого розвитку на території Жмеринської ОТГ;
— заходів для розвитку молодіжного руху, розвитку патріотичного виховання серед молоді та населення;

На жаль, реалізовувати молодіжну політику міста молоді не просто, адже для цього немає достатніх умов. В ході опитування проведеного молодіжною громадською організацією "Молодь Дій" (опитування пройшли 449 жмеринчан) було виявлено критичну необхідність створення Жмеринського молодіжного центру, що показано на інформаційних діаграмах нижче.

Жмеринській молодіжний центр (ЖМЦ) повинен стати інноваційним простором європейського зразка з метою реалізації потенціалу молоді, молодіжних організацій, громадських організацій для втілення суспільно-корисних ініціатив. ЖМЦ буде платформою для комунікації, налагодження співпраці та розвитку компетенцій активної молоді, сміливих, талановитих та активних людей, що прагнуть до нових знань та відкриттів, реалізації різноманітних ідей, здійсненні інноваційних та сучасних проектів.

До функцій Жмеринського молодіжного центру буде входити:
1. Навчання молоді у написанні грантів, проєктів, що сприятиме участі у міжнародних та внутрішніх програмах, конференціях, фестивалях, тощо та дозволить створити молодіжний проєктний офіс для розвитку Жмеринської ОТГ та самореалізації молоді.
2. Неформальна освіта молоді:
тематичні тренінги, програми, курси, семінари, воркшопи тощо, які покликані надавати молодим людям актуальну, практичну інформацію, знання та навички, що сприятимуть інтелектуальному, творчому, духовному, культурному розвитку молоді громади.
4. Залучення молоді до вирішенні проблем міста шляхом проведення круглих столів, стратегічних сесій, зборів громадських організацій, ініціатив тощо.
5. Створення на базі молодіжного центру бізнес-проектів такі як: арт-галерея, тренінги, коворкінг, що буде сприяти окупності витрат і подальшого функціонування цього центру.
6. Залучення до волонтерства та сприяння патріотичному вихованню молоді.
7. Пропагування серед молоді здорового способу життя та популяризація еко-культури.
8. Проведення тренінгів та консультацій покликаних на боротьбу з такими розповсюдженими серед молоді негативними явищами як: наркоманія, алкоголізм, бандитизм, ігроманія, залежність від інтернету, культурна деградація.
9. Реалізація молодіжної політики та засад Європейської хартії участі молоді.
10. Надання юридичних та інших безкоштовних консультацій, що також буде практикою для студентів з таких напрямів як: юриспруденція, психологія, адміністрування та ін.
11. Ресурсний центр для молодіжних ініціатив, проектів, гуртків, заходів громадських організації міста.
12. Інформаційний офіс для молоді та громадських організації. Надання інформації щодо існуючих проектів, планів, ініціатив, гуртків та тематичних клубів, працевлаштування, обмінів, навчальних програм, інструментів участі молоді в громадському житті міста та можливостей самореалізації тощо.
13. Молодіжних центр матиме простір для: виставок молодих митців, творчих, літературних вечорів; репетицій та виступів молодих музикантів-аматорів; майданчик для аматорського театру; філософського, історичного, дискусійного, політичного клубів тощо.
14. Також ЖМЦ стане гарною можливістю першого робочого місця для молоді, адже для адміністрування потрібен штат працівників, що будуть забезпечувати функціонування центру.
15. Для створення Молодіжного центру ПЕРШОЧЕРГОВО потрібно надати належне приміщення. Воно має:
— відповідати нормам Національного знаку якості та критеріям якості для молодіжних центрів;
— забезпечить перебування великої кількості людей, мати зручне розташування та відповідні комунікації для ефективного функціонування та виконання завдань в рамках реалізації програм та соціальних продуктів молодіжного центру.
16. Правова база, що регулює створення Молодіжних центрів:
— Типове положення «Національний знак якості та критерії якості для молодіжних центрів» (Міністерство юстиції, Міністерство молоді і спорту). Документ затверджено Наказом Міністерства молоді та спорту України від 03 серпня 2017.
— Типове положення «Про молодіжний центр та про експертну раду при молодіжному центрі» (Кабінет міністрів). Документ затверджено урядом 20 грудня 2017 р.
— Поправка №150 до Бюджетного кодексу України, що дозволяє фінансувати діяльність молодіжних центрів з місцевих бюджетів. (Верховна Рада). Документ прийнято 7 грудня 2017 р.


З повагою, Бондар Олександра, керівник ГО "МолодьДій"

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчий комітет Жмеринської міської ради розглянув петицію щодо створення Жмеринського Молодіжного Центру та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Рішенням Жмеринської міської ради 8 скликання від 09 грудня 2020 року № 49 була затверджена програма Жмеринської міської територіальної громади «Підтримка молоді до 2025 року». Одним із заходів зазначеної програми є створення молодіжного центру та подальше його утримання на території Жмеринської міської територіальної громади.
Таким чином, питання створення Молодіжного центру вже є частиною молодіжної політики Жмеринської міської територіальної громади.

Додаток до рішення

Категорія

СІМ’Я, МОЛОДЬ, ДІТИ

Петицію підписали 204 особи з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бондар Олександра Олександрівна

Початок збору підписів:

5 січня 2021 р.

Відповідь дана:

28 січня 2021 р.