Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Створення медіатеки на базі центральної бібліотеки

У звязку з запровадженням карантинних обмежень суспільство зіткнулося з новим викликом - дистанційною освітою. Але, на жаль, далеко не всі діти мають доступ до якісного інтернету чи сучасного гаджета. Тому постає гостра проблема у створенні умов для навчання тих категорій дітей, які не мають відповідних можливостей.
З іншого боку, є потреба реорганізувати читальний зал бібліотеки в якийсь інший, більш сучасний формат. Світ не стоїть на місці і різні сфери життя мають розвиватись в ногу з часом.
Бібліотека - одне з першоджерел культури, освіти, пізнання і духовності. Це необхідний культурно-освітній заклад, який має відповідати вимогам сучасності та задовольняти потреби користувачів, соціальний інститут, діяльність якого спрямована на забезпечення рівного доступу до інформації, за умов розвитку процесів гуманізації освіти, її інформатизації, відкритості й формування освітніх інформаційних потреб, який здатен якісно забезпечити і технологічний, і соціальний, і освітній доступ до інформації.
Створення на базі центральної бібліотеки медіатеки є необхідністю для різних категорій населення, які не мають можливості повноцінного доступу до інтернету. Сучасна медіатека - це коворкінг-центр, що має особистий мультимедійний простір та є трендом модернізованого європейського суспільства. На базі такої структури можна організовувати переговори, зустрічі, дебати, дискусії, онлайн та оффлайн конференції. Крім цього, це можливість дітям з малозабезпечених сімей мати доступ до комп'ютера та інтернету. Медіатека - ідеальний варіант для студента, бізнес-працівника й простого фрілансера. Їх створюють на базі бібліотек, шкіл, університетів або інших навчальних приміщень. Враховуючи процес оптимізації шкіл, вимог освітньої реформи до проєктної та іншої цифрової діяльності, діджиталізацію різноманітних сфер життя - у громаді однозначно має бути місце, де пересічний громадяних чи учень може скористатись комп'ютерною технікою та інтернетом безкоштовно.
Створення вільного інформаційного простору це важливий крок до розвитку громади та формування інформаційної грамотності.
Правова база, що регулює створення медіатек та діяльність бібліотек:
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
Про бібліотеки і бібліотечну справу (Редакція від 16.10.2020, підстава - 124-IX)
2. ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (проєкт від 02.02.2021 № 5002)
3. Закон України “Про освіту”, який визнає інформаційно-комунікаційну компетентність як одну з ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.
4. ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ
базової середньої освіти від 30 вересня 2020 р. № 898

Автор петиції координатор ВІ Активна Громада в місті Жмеринка - Хізяк Олеся.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Вашу петицію стосовно створення на базі центральної бібліотеки сучасної медіатеки повідомляємо наступне.
Комунальний заклад «Жмеринська бібліотека ім. В. П. Вовкодава» (колишня Центральна районна бібліотека), розташований за адресою вул. Соборна, 3, переданий у комунальну власність Жмеринської міської територіальної громади на початку 2021 року.
Поділяємо Вашу думку про те, що бібліотека має розвиватися у ногу з часом та шукати нові форми роботи, надавати населенню нові якісні послуги. Тому створення на базі бібліотечного закладу сучасної медіатеки є гарною та слушною ідеєю.
І починатися ця справа повинна із створення комфортних та безпечних умов для відвідувачів. Насамперед, з ремонту приміщення бібліотеки та ремонту системи опалення, який не міг бути передбачений на 2021 рік.
Виконавчий комітет Жмеринської міської ради, відстоюючи інтереси мешканців Жмеринської міської територіальної громади, тримає питання ремонту Жмеринської бібліотеки ім. В. П. Вовкодава» на контролі, і шукає можливості для його вирішення у наступному році.
У той же час, деякі кроки по створенню сучасної медіатеки на базі бібліотеки ім. В. П. Вовкодава можуть бути зроблені за рахунок позабюджетних коштів, зокрема, від участі у грантових проектах та програмах.
Будемо раді конструктивній співпраці у цьому питанні на спільне благо нашої територіальної громади.

Категорія

СІМ’Я, МОЛОДЬ, ДІТИ

Станом на 24 травня петицію підписали 72 особи з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Хізяк Олеся Володимирівна

Дата створення:

4 квітня 2021 р.