Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

«Муніципальний притулок для тварин»

З метою зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами, просимо створити Муніципальний притулок для тварин в м. Жмеринці.
Волонтери самотужки вже не справляються.
Невже наше місто гірше за інші?!
Не будьмо байдужими до тих, хто сам за себе не може попросити!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчий комітет Жмеринської міської ради розглянув Вашу петицію щодо Муніципального притулку для тварин та повідомляє наступне:
Згідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Ст.144 Конституції України визначено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Проблема яка існує у нашому місці з безпритульними тваринами є проблемою всієї країни. В останні роки жителі міст і сіл викидають тварин на вулиці, що спричиняє їх збільшення. Закони України забороняють здійснювати відстріл безпритульних тварин.
Ситуація погіршується завдяки власникам домашніх тварин, які не стерилізують власних тварин і потомство від них викидають на вулиці міста.
Популяція безпритульних тварин поповнюється за рахунок:
- тварин, які мали власника, але були загублені, викинуті на вулицю, покинуті в місцях несанкціонованого продажу тощо;
- безпритульних тварин, які мігрували з інших районів на так звані «вільні території».
Основними причинами появи безпритульних тварин на вулицях міста є:
- низький рівень культури населення щодо поводження з домашніми тваринами;
- недостатня робота з власниками собак, у тому числі в адміністративно-правовому полі, і допомога в стерилізації для запобігання появі небажаного потомства;
- недосконала система пошуку загублених тварин;
- відсутність притулків.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» Регулювання чисельності диких тварин, тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, та безпритульних тварин здійснюється методом біостерилізації з подальшими вакцинацією та ідентифікацією (кліпсуванням) або шляхом розміщення у притулки для тварин, центри реабілітації тварин чи під нагляд громадських та благодійних організацій, які зобов’язані забезпечити утримання та догляд за твариною з додержанням ветеринарних правил, або шляхом повернення тварин до ареалу перебування (місць вилову) для вільного проживання.
Тобто, після здійснення біостерилізації тварини повертаються до ареалу перебування для вільного проживання.
На підставі Програми «Поводження з безпритульними тваринами на території Жмеринської міської територіальної громади на 2021-2024 роки», яку було затверджено рішенням 14 сесії 8 скликання Жмеринської міської ради від 28.09.2021 року №379, рішенням 18 сесії 8 скликання Жмеринської міської ради від 16 грудня 2021 року №422 «Про бюджет Жмеринської міської територіальної громади на 2022 рік» було виділено кошти на стерилізацію безпритульних тварин на території населених пунктів громади.
Управлінням житлово-комунального господарства Жмеринської міської ради на платформі Прозоро оголошено процедуру закупівлі послуги по стерилізації безпритульних тварин.
Що стосується притулку для тварин, відповідно пунктів 4, 12 Положення про притулок для тварин, яке було затверджено наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 15.10.2010р. №439, у комунальній власності Жмеринської міської територіальної громади відсутні об’єкти нерухомості де можна створити муніципальний притулок.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Станом на 12 червня петицію підписали 87 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Дейлик Наталія Вікторівна

Дата створення:

4 листопада 2021 р.