Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Щодо антинародних трудових законів 5161 та 5371 просимо Жмеринську міську раду звернутися до Президента та Верховної ради про їх скасування

Верховна Рада України ухвалила зміни до трудового законодавства, які суттєво обмежують конституційне право громадян на працю, нівелюють трудові права Українців, які в цей самий час ведуть боротьбу з зовнішнім агресором! Детальніше див., наприклад, у відеосюжеті: https://www.youtube.com/watch?v=WxWW05SD5h0

Проект Закону України № 5161 позбавляє працюючих громадян стабільного доходу, запроваджує трудові договори з нефіксованим робочим часом (zero-hour cоntracts), які знімають з роботодавця обов’язок надавати працівникам постійну роботу. Це призведе до втрати стабільної роботи, заробітної плати, страхового стажу, гідних умов життя.

Проект Закону України № 5371 погіршує становище працівників на підприємствах з числом працюючих до 250 осіб та високооплачуваних спеціалістів. Він дозволяє роботодавцям укладати трудові договори, які ґарантують негайне звільнення працівника без будь-якої поважної причини, прописуватися додаткові умови роботи без вихідних і достатнього часу відпочинку, залучення до надурочних робіт, без належних норм охорони праці.

Враховуючи, що ми досі не можемо в нереволюційний спосіб відкликати 259 народних депутатів, які проголосували проти нас за ці законопроекти, а роботу в округах вони традиційно не проводять.

Просимо ухвалити звернення до Президента України - про ветування законопроектів №5161, 5371, Верховної Ради України - про невідкладне прийняття законів, якими буде скасовано всі норми, уведені законопроектами №5161, 5371 до трудового законодавства.

Стаття 22 Конституції України ґарантує, що при внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Петиція "Щодо антинародних трудових законів" не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, тому вона розглянута, як звернення громадян відповідно до ст.23-1 Закону України "Про звернення громадян".
Верховною Радою прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом" від 18.07.2022 року №2421-ІХ (законопроєкт №5161), що набрав чинності 10.08.2022 року та Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність" від 19.07.2022 року №2434-ІХ (законопроєкт №5371), що набрав чинності 19.08.2022 року.
Беручи до уваги те, що електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів для її розгляду, Жмеринська міська рада Вінницької області не має підставдля звернення до суб’єктів законодавчих ініціатив щодо скасування зазначених законів України.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи самоврядування, їх посадові осоюи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Станом на 24 травня петицію підписали 8 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Павленко Юрій Євгенійович

Дата створення:

24 липня 2022 р.