Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 370 громад!

Ініціювання громадського обговорення з питань добровільного об’єднання Жовківської територіальної громади

Кожен мешканець села чи міста має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їхні виконкоми. Отже, саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність.
Для цього в Україні відбувається децентралізація - передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей - органам місцевого самоврядування. Реформа триває з 2014 року.
Результатом процесу децентралізації є створення об’єднаних територіальних громад. З 2015 по 2018 роки в Україні створено 878 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). У Львівській області - 40. Завдяки цьому місцеві бюджети за останні роки зросли на 165,4 млрд грн: з 68,6 млрд в 2014 до 234 млрд грн в 2018 році.
Відповідно до розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 р. № 999 (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 491-р) серед Переліку спроможних територіальних громад Львівської області є Жовківська об’єднана територіальна громада, до складу якої повинні увійти наступні територіальні громади: Жовківська, Воле-Висоцька, Глинська, Зіболківська, Крехівська, Мацошинська, Мокротинська, Новоскварявська, Сопошинська, Староскварявська.
Згідно підрахунків «Львівського центру розвитку місцевого самоврядування» фактичні доходи спроможної Жовківської міської об’єднаної територіальної громади у 2018 році могли б скласти 88 млн 528 тис грн.
У нашій громаді є велика кількість прихильників процесу децентралізації, які уже кілька років чекають на добровільне об’єднання навколо міста Жовкви.
30.11.2018 року на 37-ій сесії Жовківської міської ради був затверджений «Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад».
Тому, враховуючи вищенаведене, прошу Жовківського міського голову П. Вихопня, депутатів Жовківської міської ради, відповідно до повноважень, провести громадське обговорення з питань добровільного об’єднання територіальної громади та розпочати процес добровільного об’єднання Жовківської об’єднаної територіальної громади.

Категорія

ІНШІ

Станом на 25 лютого петицію підписали 167 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Вольський Олег Іванович

Початок збору підписів:

20 березня 2019 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

7 листопада 2019 р.