Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Соціальні водомати з чистою питною водою

Просимо встановити соціальні водомати (автомати видачі чистої питної води) у кожному великому районі міста Житомир, для безкоштовної видачі чистої питної води пенсіонерам та малозабезпеченим верствам населення нашого міста, які будуть альтернативою тій воді що продається населенню з автоматів на прибудинкових територіях

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Вашу петицію щодо соціальних водоматів із питною водою розглянуто. Повідомляємо, що розглянуто декілька варіантів надання пенсіонерам та малозабезпеченим верствам населення пільгового водопостачання.
На території міста Житомира проживають пенсіонери, особи з інвалідністю, малозабезпечені та інші категорії населення, які отримують доходи в розмірі прожиткового мінімуму (2361 грн). Це – 91116 осіб, що становить 25% від загальної чисельності населення міста ( 261 тис чол.).
Ці категорії населення проживають у секторі багатоповерхової та садибної забудови, і не всі вони є абонентами КП «Житомирводоканал», тобто у частини зазначеної категорії відсутнє централізоване водопостачання, тому попередньо необхідно підключити їхні оселі до цих мереж.
Надавати перевагу одним категорія споживачів не враховуючи інших не коректно.
Всі варіанти доочищення води, які вивчалися, досить вартісні, й існує загроза несвоєчасного фінансування Державним казначейством під час воєнного стану.
Тому пропонується продовжити вже розпочату реалізацію проєкту з будівництва нової водоочисної станції за кошти кредиту Світового Банку. Проєктом передбачена повна реконструкція водоочисної водопровідної насосної станції водопостачального підприємства, що включає будівництво новітньої системи водопідготовки, яка забезпечить мешканців міста усіх без винятку категорій більш якісною питною водою.
Наразі проводиться робота із заміни централізованих мереж, яких на сьогодні вже замінено понад 11 км магістральних водогонів Д-300мм – 1000 мм, 7 дюкерних переходів, 86 одиниць запірної арматури різних діаметрів, проводиться промивання та дезінфекція водопровідних мереж, що позитивно впливає на якість води безпосередньо у місці її розбору.
Реалізація зазначених проєктів дасть можливість задовольнити всі категорії населення, а не лише пільгові категорії громадян.

Разом з тим під час дії воєнного стану пріоритетність розподілу бюджетних коштів наступна. З місцевого бюджету першочергово фінансуються захищені статті видатків та видатки, пов’язані із сектором оборони.
Пропонується повернутися до питання доочистки води після закінчення дії воєнного стану.
Наразі розглядається питання забезпечення питною водою безпосередньо з одного із об’єктів водопостачального підприємства на безоплатній основі та пошук можливості доочищення води з артезіанських свердловин.


Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради Сергій КОНДРАТЮК
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Петицію підписали 306 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Швецов Олександр Олександрович

Початок збору підписів:

22 березня 2024 р.

Відповідь дана:

11 квітня 2024 р.