Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Про надання Луцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 16 Луцької міської ради статусу ліцею

Рішенням Луцької міської ради від 03.12.2021 № 22/88 «Про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердження їх мережі» затверджено, що Комунальний заклад «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16 Луцької міської ради» з 01.08.2023 буде відноситись до типу Комунальний заклад середньої освіти «Луцька гімназія № 16 Луцької міської ради». Це означає, що діти будуть навчатись лише до 9-го класу. Надалі змушені будуть шукати навчальні заклади типу ліцею поза територією мікрорайону Вересневе та добиратись громадським транспортом, який не забезпечує зв'язок з усіма мікрорайонами міста, а про пішохідну доступність взагалі не йдеться. Найближчий ліцей знаходиться на відстані 6,5 км. у мікрорайоні Гнідава, який не забезпечить всіх бажаючих навчальними місцями.
Варто зауважити, що проєкт рішення міської ради прийнятий без проведення громадських обговорень щодо зміни типу закладу загальної середньої освіти № 16, ніхто не цікавився думкою батьків учнів. Для нас стало неприємним сюрпризом, що діти будуть позбавлені права продовжувати навчання у своєму мікрорайоні.
Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної освіти», який був підписаний 06.08.2021 Президентом України Володимиром Зеленським: відмінено норму про обов’язковий набір 50 учнів у десяті класи ліцею, головна вимога два класи, а в них може бути і по 5 дітей. У Законі йдеться про необхідність створення ліцеїв з широкою географією, щоб було зручно добиратися учням до місця навчання.
Зацікавлені батьки не лише цьогорічних учнів 9-х класів, але й молодших класів, оскільки потреба в 10-х класах саме в нашому навчальному закладі дуже актуальна. Просимо підтримати дану петицію заради майбутнього наших дітей.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши петицію про надання комунальному закладу «Луцька загальноосвітня школа 1-ПІ ступенів № 16 Луцької міської ради» статусу ліцею, інформуємо наступне.
На виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», з метою реалізації державної політики у галузі освіти виникла необхідність визначитися із типами закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердити їх мережу. 06.08.2021 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти» від 15.07.2021 № 1658-ІХ, який удосконалює окремі положення законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» щодо забезпечення доступності повної загальної середньої освіти та трансформації мережі закладів загальної середньої освіти. Для забезпечення функціювання ліцею необхідно, щоб у закладі було не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10- 12 років навчання учнів).
Перед прийняттям рішення Луцькою міською радою 03.12.2021 за № 22/88 «Про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та-затвердження їх мережі» здійснювався аналіз наповнюваності 8-9 і 10-11 класів, зокрема, і у ЗЗСО № 16 за останні три роки: у 2018-2019 навчальному році 8 клас - 44 учні, 9 клас - 57, 10 клас - 21, 11 клас - 23 учні; у 2019-2020 навчальному році 8 клас,, - 65 учнів, 9 клас - 44, 10 клас - ЗО, 11 клас - 21 учень; у 2020-2021 навчальному році 8 клас - 74 учні, 9 клас - 66, 10 клас - ЗО, 11 клас - 21 учень; у 2021-2022 навчальному році 8 клас - 73 учні, 9 клас - 70, 10 клас - 41, 11 клас - 19 учнів. Дана інформація свідчить про те, що у 10-11 класах лишається менша частина дітей для здобуття повної загальної середньої освіти, що унеможливлює виконання вимоги щодо наповнюваності двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти.
На виконання підпункту 13 пункту 3 розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-УІИ, який набрав чинності 28 вересня 2017 року, переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом, тому для затвердження нового Статуту ЗЗСО № 16 необхідно було визначити: якого типу буде заклад (гімназією (І-І1 ступінь) чи ліцеєм (І-ІІІ ступінь)) до 28 вересня 2022 року.
Отже, приведення установчих документів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади у відповідність до норм чинного законодавства та у відповідні строки є вимогою чинного законодавства України, яке регулює правовідносини, що виникають у сфері освіти.
Органи місцевого самоврядування мають до 01 вересня 2024 року
затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв, безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору, демографічних показників розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, спроможності територіальних громад, профілізації старшої профільної школи та необхідності охоплення на відповідній території усіх профілів навчання, визначених законодавством, з метою гарантування і забезпечення права кожного учня на вибір відповідного профілю навчання. Інформація щодо профілів навчання, які учні 10-их класів можуть обрати для подальшого свого навчання у 2022-2023 н.р., узагальнена департаментом освіти та була оприлюднена на сайтах усіх ЗЗСО до 01.04.2022.
Щодо дотримання процедури обговорення, інформуємо, що вимога про проведення громадських обговорень щодо зміни типу закладу освіти стосується лише закладів, які знаходяться у сільській місцевості (абз.2 ч.2 ст.32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»). Перед прийняттям рішення Луцькою міською радою кожен його проєкт розглядається на постійних комісіях Луцької міської ради за 21 робочий день та обговорюється депутатами, які є представниками інтересів виборців свого виборчого округу територіальної громади.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 319 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Вітер Надія Максимівна

Початок збору підписів:

26 травня 2022 р.

Відповідь дана:

13 червня 2022 р.