Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 215 громад!

Оголошення територій смт. Брюховичі курортом загальнодержавного значення

Брюховичі є рекреаційним населеним пунктом з початку ХХ століття і його статус, як курорту, був підтверджений на законодавчому рівні до 2017р.

Брюховичі володіють великим рекреаційним потенціалом, в тому числі унікальними та особливо цінними лікувальними ресурсами - джерелами термальних вод, наявність яких дозволяє територіям селища законодавчо закріпити статус курорту загальнодержавного значення. На території селища розташований лісовий заказник, парк пам’ятка садово-паркового мистецтва, лікувальні заклади та велика кількість об’єктів рекреаційного та оздоровчого призначення. Більшість території селища вкрита сосновим лісом, що створює унікальний мікроклімат для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, органів дихання.

На жаль, значна частина територій та оздоровчих об’єктів Брюхович (дитячі табори, санаторії, бази відпочинку) в останні роки втратила статус рекреаційного та оздоровчого призначення: зелені насадження вирубуються, а на вказаних територіях здійснюється або запланована житлова забудова. Забудова запланована також на територіях, які потенційно можуть володіти джерелами термальних вод.

Оголошення території Брюхович курортом дозволить використовувати природні ресурси, зокрема термальні води, унікальний ландшафт, мікроклімат та рекреаційні території з максимальною користю для потреб оздоровлення великої кількості людей та запобігти знищенню рекреаційних об’єктів.
Оголошення статусу курорту для Брюхович також підніме туристичний статус Львова, сприятиме залученню інвестицій у рекреаційну сферу та сферу обслуговування.

Петицією пропонується розпочати процедуру оголошення селища міського типу Брюховичі курортом загальнодержавного значення та здійснити розробку Клопотання про оголошення селища міського типу Брюховичі курортом загальнодержавного значення.

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 23 вересня петицію підписали 160 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Остапик Ярина Іванівна

Дата створення:

22 жовтня 2019 р.