Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 284 громади!

Встановити у Львові скульптурну композицію (пам’ятний знак) панові Едзьо

Пропоную встановити у Львові на площі Маланюка пам’ятний знак одному з найвідоміших львів’ян Ернестові Тарлерському. Більш знаний як пан Едзьо. Він був жителем Львова, власником найпопулярнішої кнайпи кінця XIX - початку XX століття – «Атласс» (теперішній «Атляс»).

Заклад користувався шаленою популярністю, насамперед, тому що всім там було затишно та комфортно, незважаючи на статус. Тай сам пан Едзьо мав ще те почуття гумору. У «Атлассі» навіть можна було розрахуватися віршами!

Та й з огляду на комфортне розташування, туди часто заходили за нагальної потреби багато львів’ян. Відтак, пан Едзьо, засвідчуючи підприємницький талант, зробив перший платний туалет у Львові. Відтоді, колись хтось хотів піти у вбиральну казав, що «йде до пана Едзя». Безперечно, кожен із нас чув про цей вислів.

Ця особистість – своєрідний символ Львова, йому вдалося об'єднати мистецькі, управлінські, бізнесові середовища. Він умів створити компроміси, а не розбрати, який є зараз.

А ще – саме пан Едзьо актуалізує нагальну проблему – відсутність громадських туалетів. Адже в центральній частині міста 5 громадських вбиралень, з яких жодна не працює! А в інших районах громадські вбиральні часто просто відсутні.

Я вважаю, що скульптурна композиція (пам’ятний знак) панові Едзю стане новим туристичним магнітом, оскільки майже всі львівські екскурсоводи проходячи повз теперішній «Атляс», розповідають саме про Ернеста Тарлерського.

Ба більше, монумент такій особистості безперечно впишеться в міське середовище: як з історичного, так і з естетичного поглядів. Тому що його виготовлять найпрофесійніші львівські митці. Виконавець буде обраний на основі конкурсу, який проведу я та мої друзі разом із мером Львова Андрієм Садовим, як це було зроблено з пам’ятником Францу Ксаверу Моцарту (усі рівні перед законом).

Особистість пана Едзьо тісно пов’язана з містом Лева, історія про нього є частиною харизми Львова і його «родзинкою». Тому пан Едзьо як ніхто гідний бути увіковічненим у громадському просторі Львова

У випадку набрання петицією 500 голосів, прошу розглянути її невідкладно на наступному засіданні сесії Львівської міської ради, щоб уникнути дискримінації, адже з процедурою встановлення пам’ятника Фрацу Ксаверу Моцарту саме так і відбулося: без будь-яких громадських обговорень чи відкритих конкурсів та без додаткових узгоджень. Права повинні бути рівними для всіх.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 22 березня петицію підписали 15 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Янчинський Павло Віталійович

Дата створення:

11 грудня 2021 р.