Оберіть вашу громаду
Скасувати
+ ще 464 громади!
Створення спортивного волейбольного клубу «Маріуполь
В 2000 році у місті Маріуполь відбулась визначна подія, адже в центрі нашого металургійного міста з’явився незвичайний спортивний об’єкт, а саме Волейбольний комплекс (купол), який був збудований за ініціативою керівництва коксохімічного заводу «Маркохім» за адресою проспект Металургів, 52а, для волейбольної команди даного підприємства, яка на той час вигравши Чемпіонат України з волейболу серед чоловічих команд вищої ліги, стала повноправним учасником Суперліги, тобто увійшла до когорти найсильніших команд України.
Новий спортивний волейбольний комплекс у Маріуполі став і є до сьогодення одним з найкращих та унікальних волейбольних залів нашої Держави. Куполоподібний зал з трибунами на 500 місць, прекрасне освітлення, яке надає можливість проводити телевізійні трансляції матчів, спеціальна паркетна підлога з найкращих сортів деревини, продумані умови для тренувань, навчання та відпочинку спортсменів всіх вікових категорій, роздягальні та паркувальні місця для транспорту у підвальному приміщенні, все це свідчить, що даний комплекс дійсно був збудований за всіма Європейськими нормами та був призначений для глобального розвитку волейболу у нашому місті та східному регіоні в цілому, від початкових груп дітей до професійних команд та їх перемог, які не заставили себе довго чекати.
Волейбольна команда «Маркохім» (Маріуполь)
- У 2005 році – переможець Кубку України з волейболу;
- У сезонах 2003/2004, 2005/2006 та 2006/2007 – бронзовий призер Чемпіонату України з волейболу серед команд Суперліги;
- У сезоні 2004/2005 – срібний призер Чемпіонату України з волейболу серед команд Суперліги;
- У сезоні 2003/2004-2004/2005 – учасник Європейського кубку ЄКВ
У зазначений період Маріуполь переживав справжній волейбольний «бум», адже всі школярі, студенти та люди похилого віку грали у волейбол на майданчиках, які були розташовані на пляжах, на вулиці та у закритих приміщеннях різних районів міста, а всі домашні матчі ВК «Маркохім» в рамках Суперліги в унікальному спортивному волейбольному комплексі проходили при заповнений трибунах. Крім того, треба зазначити, що одночасно зі здобутками професійної команди ВК «Маркохім» в Чемпіонаті України з волейболу, також високих результатів досягали і дитячі команди Маріупольців різного віку, які неодноразово також становились призерами Чемпіонатів України з волейболу серед своїх вікових груп, а також здобували перемоги у численних традиційних турнірах в різних міста України, що свідчило про великих майбутній потенціал Маріупольської молоді у даному виді спорту.
Наразі Маріупольські волейболісти, які пройшли школу волейболу в Маріуполі продовжують грати на самому високу рівні в Чемпіонатах України та Європи, захищаючи навіть честь Збірною України з волейболу, яка на минулому Чемпіонаті Європи зайняла високе 5-те місце, програвши у четверть-фіналі з рахунком 2:3 майбутнім Чемпіонам – збірній команді Сербії. Даний надзвичайно високий результат для Збірної України став можливим завдяки також і нашому Маріупольському вихованцю школи ВК «Маркохім» - Єрещенко Яну, який своєю майстерною грою допоміг Збірній здобути важливі перемоги на вказаному Європейському форумі.
Нажаль у 2007 році професійна волейбольна команда «Маркохім», яка в останній рік свого існування мала назву ВК «Азовсталь», разом із дитячими командами, була розформована, а спортивний волейбольний комплекс через деякий час переданий міською владою для користування Маріупольському Державному університету та з цього часу волейбол у Маріуполі зупинив свій розвиток та будь-яке існування.
Також починаючи з 2007 року в Спортивному волейбольному комплексі було вимкнено опалення.
У 2017 році за для початку відновлення волейбольних традицій в нашому місті, любителями волейболу та тими, хто свого часу пройшов дитячу волейбольну школу ВК «Маркохім» була створена «Федерація волейболу Маріуполя», яка започаткувала регулярні змагання на протязі 8-9 місяців кожного послідуючого календарного року, серед аматорських чоловічих команд Маріуполя, а також прилеглих селищ та міст, а саме Мелекіно, Мангуш, Волноваха та Бердянська, яка отримала назву «Відкрита волейбольна ліга Маріуполя», участь у дебютному сезоні прийняло 15 команд.
У 2020 році вже стартував четвертий сезон «Відкритої волейбольної ліги Маріуполя» кількість та географія учасників якої значно розширилась, а саме коло команд учасниць розширилась до 21-ої команди, в тому числі з міст Мелітополь та Запоріжжя, які із задоволенням регулярно приїжджають до нашого міста на чергові тури волейбольної ліги.
Треба зазначити, що даний аматорський чемпіонат у теплу пору року, за сприянням керівництва «МДУ» проводився у Спортивному волейбольному комплексі, однак у зв’язку з відсутністю опалення в зимній період, всі матчі проводяться в інших спортивних залах нашого міста.
У 2018 році, після багаторічної перерви, за сприянням керівництва Головного управління Національної поліції в Донецькій області в особі Миколи Олександровича Семенишина, волейбольна команда з Маріуполя знову прийняла участь у Чемпіонаті України з волейболу серед чоловічих команд 2 Ліги, а за результатами сезону 2019/2020 років виборола право підвищитись у класі, ставши учасником 1 Ліги сезону 2020/2021, де наразі продовжує грати та перед останнім туром має можливість потрапити у фінал, де крім комплекту нагород, буде розігруватись право виходу до Вищої ліги Чемпіонату України.
Однак, у зв’язку з тим, що в Спортивному волейбольному комплексі відсутні опалення, Маріупольська волейбольна команда, яка повертає минулі волейбольні традиції нашого міста, не має можливості проводити тренування та приймати домашні тури в даному унікальному спортивному об’єкті, який і був збудований свого часу саме для волейболу і тільки для даного виду спорту, при чому його паркет, не зважаючи на відсутність опалення все ще перебуває майже в ідеальному стані.
Також хочемо додати, що наразі в різних районах нашого міста на базі загальноосвітніх шкіл з’явились постійні секції з волейболу, в тому числі серед дітей різної вікової категорії, в яких сумарно займається близько 1 000 дітей та дорослих, що свідчить про наявність суспільного інтересу серед мешканців нашого міста до зазначеного виду спорту та його подальшого розвитку, що не можливо без наявності сучасної спортивної волейбольної арени, якою і є збудований ще у 2000 році Спортивний волейбольний комплекс, за всіма Європейськими стандартами, розташованого фактично у самому серці Маріуполя.
Наразі Маріуполь активно розвивається, будуються парки, площі, дороги, реконструюється стадіони та плав басейни, зводяться нові та сучасні спортивні арени, якою є «MARIUPOL ice center», що є візитівкою нашого міста, якою також є і може бути в подальшому і Спортивний волейбольний комплекс, адже аналогів реалізації подібних архітектурних проектів в нашій Державі не існує до тепер.
Однак на початку 2021 року всю волейбольну спільноту Маріуполя та прилеглих міст, сколихнула звістка про те, що з унікального та неповторного Спортивного волейбольного комплексу розташованого у м. Маріуполі планується зробити у потому році Музей сучасних інноваційних технологій.
Звертаємось до Вас від імені всієї волейбольної спільноти Маріуполя та інших міст України, адже ми не маємо морального права втратити Спортивний волейбольний комплекс, розташований у місті Маріуполі, по проспекту Металургів, 52а, який приніс нашому місту волейбольну славу в Україні та Європі, крім того, даний сучасний спортивний об’єкт в подальшому може стати початком нової волейбольної сторінки Маріуполя, адже після існування ВК «Маркохім», жодна команда з Донецької області до тепер не приймала і не приймає участь у Суперлізі Чемпіонату України, при цьому у жодному місті нашої області не має подібного сучасного спортивного волейбольного комплексу, що свідчить про потенціал розвитку даного виду спорту в нашому місті та тим самим на всій Донеччини, а проведення в подальшому тренувань дітей у сучасному волейбольному комплексі буде сприяти їх бажанню займатись даним видом спортом та здобувати перемоги на домашній арені в присутності місцевих вболівальників.
Ми впевнені в тому, що музей сучасних інформаційних технологій потрібен місту, але є безліч приміщень де його можливо було б розмістити, не втративши при цьому волейбольну перлину Маріуполя та усієї України, адже малоймовірно, що хтось збудує знову подібну волейбольному арену, тому:
1. Просимо Вас вжити заходів, щодо припинення будь-якого планування та проведення підготовчих робіт спрямованих на перебудову сучасного спортивного волейбольного комплексу, розташованого у м. Маріуполь, по проспекту Металургів, 52а в Музей сучасних інформаційних технологій;
2. Вирішити питання, щодо виділення іншого місця чи приміщення, розташованого у м. Маріуполь, для будівництва Музею сучасних інформаційних технологій;
3. Розглянути питання та можливість створення у м. Маріуполь спортивного волейбольного клубу «Маріуполь» на базі Спортивного волейбольного комплексу по проспекту Металургів, 52а;
Новий спортивний волейбольний комплекс у Маріуполі став і є до сьогодення одним з найкращих та унікальних волейбольних залів нашої Держави. Куполоподібний зал з трибунами на 500 місць, прекрасне освітлення, яке надає можливість проводити телевізійні трансляції матчів, спеціальна паркетна підлога з найкращих сортів деревини, продумані умови для тренувань, навчання та відпочинку спортсменів всіх вікових категорій, роздягальні та паркувальні місця для транспорту у підвальному приміщенні, все це свідчить, що даний комплекс дійсно був збудований за всіма Європейськими нормами та був призначений для глобального розвитку волейболу у нашому місті та східному регіоні в цілому, від початкових груп дітей до професійних команд та їх перемог, які не заставили себе довго чекати.
Волейбольна команда «Маркохім» (Маріуполь)
- У 2005 році – переможець Кубку України з волейболу;
- У сезонах 2003/2004, 2005/2006 та 2006/2007 – бронзовий призер Чемпіонату України з волейболу серед команд Суперліги;
- У сезоні 2004/2005 – срібний призер Чемпіонату України з волейболу серед команд Суперліги;
- У сезоні 2003/2004-2004/2005 – учасник Європейського кубку ЄКВ
У зазначений період Маріуполь переживав справжній волейбольний «бум», адже всі школярі, студенти та люди похилого віку грали у волейбол на майданчиках, які були розташовані на пляжах, на вулиці та у закритих приміщеннях різних районів міста, а всі домашні матчі ВК «Маркохім» в рамках Суперліги в унікальному спортивному волейбольному комплексі проходили при заповнений трибунах. Крім того, треба зазначити, що одночасно зі здобутками професійної команди ВК «Маркохім» в Чемпіонаті України з волейболу, також високих результатів досягали і дитячі команди Маріупольців різного віку, які неодноразово також становились призерами Чемпіонатів України з волейболу серед своїх вікових груп, а також здобували перемоги у численних традиційних турнірах в різних міста України, що свідчило про великих майбутній потенціал Маріупольської молоді у даному виді спорту.
Наразі Маріупольські волейболісти, які пройшли школу волейболу в Маріуполі продовжують грати на самому високу рівні в Чемпіонатах України та Європи, захищаючи навіть честь Збірною України з волейболу, яка на минулому Чемпіонаті Європи зайняла високе 5-те місце, програвши у четверть-фіналі з рахунком 2:3 майбутнім Чемпіонам – збірній команді Сербії. Даний надзвичайно високий результат для Збірної України став можливим завдяки також і нашому Маріупольському вихованцю школи ВК «Маркохім» - Єрещенко Яну, який своєю майстерною грою допоміг Збірній здобути важливі перемоги на вказаному Європейському форумі.
Нажаль у 2007 році професійна волейбольна команда «Маркохім», яка в останній рік свого існування мала назву ВК «Азовсталь», разом із дитячими командами, була розформована, а спортивний волейбольний комплекс через деякий час переданий міською владою для користування Маріупольському Державному університету та з цього часу волейбол у Маріуполі зупинив свій розвиток та будь-яке існування.
Також починаючи з 2007 року в Спортивному волейбольному комплексі було вимкнено опалення.
У 2017 році за для початку відновлення волейбольних традицій в нашому місті, любителями волейболу та тими, хто свого часу пройшов дитячу волейбольну школу ВК «Маркохім» була створена «Федерація волейболу Маріуполя», яка започаткувала регулярні змагання на протязі 8-9 місяців кожного послідуючого календарного року, серед аматорських чоловічих команд Маріуполя, а також прилеглих селищ та міст, а саме Мелекіно, Мангуш, Волноваха та Бердянська, яка отримала назву «Відкрита волейбольна ліга Маріуполя», участь у дебютному сезоні прийняло 15 команд.
У 2020 році вже стартував четвертий сезон «Відкритої волейбольної ліги Маріуполя» кількість та географія учасників якої значно розширилась, а саме коло команд учасниць розширилась до 21-ої команди, в тому числі з міст Мелітополь та Запоріжжя, які із задоволенням регулярно приїжджають до нашого міста на чергові тури волейбольної ліги.
Треба зазначити, що даний аматорський чемпіонат у теплу пору року, за сприянням керівництва «МДУ» проводився у Спортивному волейбольному комплексі, однак у зв’язку з відсутністю опалення в зимній період, всі матчі проводяться в інших спортивних залах нашого міста.
У 2018 році, після багаторічної перерви, за сприянням керівництва Головного управління Національної поліції в Донецькій області в особі Миколи Олександровича Семенишина, волейбольна команда з Маріуполя знову прийняла участь у Чемпіонаті України з волейболу серед чоловічих команд 2 Ліги, а за результатами сезону 2019/2020 років виборола право підвищитись у класі, ставши учасником 1 Ліги сезону 2020/2021, де наразі продовжує грати та перед останнім туром має можливість потрапити у фінал, де крім комплекту нагород, буде розігруватись право виходу до Вищої ліги Чемпіонату України.
Однак, у зв’язку з тим, що в Спортивному волейбольному комплексі відсутні опалення, Маріупольська волейбольна команда, яка повертає минулі волейбольні традиції нашого міста, не має можливості проводити тренування та приймати домашні тури в даному унікальному спортивному об’єкті, який і був збудований свого часу саме для волейболу і тільки для даного виду спорту, при чому його паркет, не зважаючи на відсутність опалення все ще перебуває майже в ідеальному стані.
Також хочемо додати, що наразі в різних районах нашого міста на базі загальноосвітніх шкіл з’явились постійні секції з волейболу, в тому числі серед дітей різної вікової категорії, в яких сумарно займається близько 1 000 дітей та дорослих, що свідчить про наявність суспільного інтересу серед мешканців нашого міста до зазначеного виду спорту та його подальшого розвитку, що не можливо без наявності сучасної спортивної волейбольної арени, якою і є збудований ще у 2000 році Спортивний волейбольний комплекс, за всіма Європейськими стандартами, розташованого фактично у самому серці Маріуполя.
Наразі Маріуполь активно розвивається, будуються парки, площі, дороги, реконструюється стадіони та плав басейни, зводяться нові та сучасні спортивні арени, якою є «MARIUPOL ice center», що є візитівкою нашого міста, якою також є і може бути в подальшому і Спортивний волейбольний комплекс, адже аналогів реалізації подібних архітектурних проектів в нашій Державі не існує до тепер.
Однак на початку 2021 року всю волейбольну спільноту Маріуполя та прилеглих міст, сколихнула звістка про те, що з унікального та неповторного Спортивного волейбольного комплексу розташованого у м. Маріуполі планується зробити у потому році Музей сучасних інноваційних технологій.
Звертаємось до Вас від імені всієї волейбольної спільноти Маріуполя та інших міст України, адже ми не маємо морального права втратити Спортивний волейбольний комплекс, розташований у місті Маріуполі, по проспекту Металургів, 52а, який приніс нашому місту волейбольну славу в Україні та Європі, крім того, даний сучасний спортивний об’єкт в подальшому може стати початком нової волейбольної сторінки Маріуполя, адже після існування ВК «Маркохім», жодна команда з Донецької області до тепер не приймала і не приймає участь у Суперлізі Чемпіонату України, при цьому у жодному місті нашої області не має подібного сучасного спортивного волейбольного комплексу, що свідчить про потенціал розвитку даного виду спорту в нашому місті та тим самим на всій Донеччини, а проведення в подальшому тренувань дітей у сучасному волейбольному комплексі буде сприяти їх бажанню займатись даним видом спортом та здобувати перемоги на домашній арені в присутності місцевих вболівальників.
Ми впевнені в тому, що музей сучасних інформаційних технологій потрібен місту, але є безліч приміщень де його можливо було б розмістити, не втративши при цьому волейбольну перлину Маріуполя та усієї України, адже малоймовірно, що хтось збудує знову подібну волейбольному арену, тому:
1. Просимо Вас вжити заходів, щодо припинення будь-якого планування та проведення підготовчих робіт спрямованих на перебудову сучасного спортивного волейбольного комплексу, розташованого у м. Маріуполь, по проспекту Металургів, 52а в Музей сучасних інформаційних технологій;
2. Вирішити питання, щодо виділення іншого місця чи приміщення, розташованого у м. Маріуполь, для будівництва Музею сучасних інформаційних технологій;
3. Розглянути питання та можливість створення у м. Маріуполь спортивного волейбольного клубу «Маріуполь» на базі Спортивного волейбольного комплексу по проспекту Металургів, 52а;
ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ
Шановний Андрію Олеговичу!
Відповідно до ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та порядку розгляду електронної петиції, затвердженого рішенням Маріупольської міської ради від 29.06.2017 № 7/19-1553, Ваша електронна петиція «Створення спортивного волейбольного клубу «Маріуполь» розглянута.
За результатами розгляду повідомляємо наступне.
На всеукраїнському рівні м. Маріуполь представлений такими командами з ігрових видів спорту: ФК «Маріуполь», ЖФК «Маріуполь», МБК «Маріуполь», ХК «Маріуполь», ФК «Яруд», ВК «ГУНП в Донецькій області», які існують при фінансовій підтримці Маріупольської міської ради та часткового або повного фінансування приватних бізнес-структур.
Створення професійних клубів несе за собою постійне вливання коштів, яке не представляється можливим тільки за рахунок коштів місцевого бюджету.
Якщо волейбольна спільнота, або федерація волейболу м. Маріуполя має у своєму оточені небайдужі бізнес-структури, які змогли би спільно з Маріупольською міською радою розвивати волейбол на професійному рівні – міська рада може розглянути дану ініціативу.
Стосовно ВК «Купол» зазначимо, що він був побудований як домашня арена для професійної волейбольної команди «Маркохим», яка мала переможні традиції у національній першості та гідно представляла країну на континентальних змаганнях на початку 2000-х років. Спортивний комплекс був створений як вузьконаправлена споруда для проведень всеукраїнських та міжнародних змагань з волейболу. Однак, після того як приватний бізнес вирішив припинити фінансування команди, у тому числі, дитячої, вона була ліквідована.
Варто відзначити, що в цілому по країні розвиток професійного волейболу знаходиться в занепаді. Так, разом з Маріупольським клубом втратили професійний статус колективи з таких міст: Чернівці, Черкаси, Красноперекопськ, Київ, Макіївка, Одеса та інші. У зв’язку з чим, набирає обертів зацікавленість мешканців аматорським волейболом.
На сьогоднішній день у м. Маріуполі близько 1000 осіб займаються волейболом на регулярній основі у спортивних школах, учбових закладах, а також у спортивних клубах КЗ «М. Спорт». При сприянні федерації волейболу м. Маріуполя та управління молоді та спорту міської ради проводиться відкрита волейбольна ліга у двох дивізіонах, а також спортивно-масові заходи серед ветеранів та жінок. Таким чином, можна зробити висновок, що рівень аматорського волейболу користується попитом серед городян.
З метою розвитку масового спорту та пропаганди здорового способу життя та, зокрема, популяризації волейболу серед мешканців міста, Маріупольською міською радою здійснюються роботи з реконструкції та оновлення спортивних залів, а також встановлення сучасних спортивних майданчиків при закладах загальної середньої освіти.
Варто відзначити, що ВК «Купол» перебуває на балансі Маріупольського державного університету, у зв’язку з чим, пропонуємо Вам, задля отримання більш детальної інформації з даного питання, звернутися до керівництва МДУ.
За додатковою інформацією, або у разі виникнення запитань Ви можете звернутися в управління молоді та спорту міської ради за адресою: вул. Архітектора Нільсена, 35 а, телефон (0629) 47-06-94.
Відповідно до ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та порядку розгляду електронної петиції, затвердженого рішенням Маріупольської міської ради від 29.06.2017 № 7/19-1553, Ваша електронна петиція «Створення спортивного волейбольного клубу «Маріуполь» розглянута.
За результатами розгляду повідомляємо наступне.
На всеукраїнському рівні м. Маріуполь представлений такими командами з ігрових видів спорту: ФК «Маріуполь», ЖФК «Маріуполь», МБК «Маріуполь», ХК «Маріуполь», ФК «Яруд», ВК «ГУНП в Донецькій області», які існують при фінансовій підтримці Маріупольської міської ради та часткового або повного фінансування приватних бізнес-структур.
Створення професійних клубів несе за собою постійне вливання коштів, яке не представляється можливим тільки за рахунок коштів місцевого бюджету.
Якщо волейбольна спільнота, або федерація волейболу м. Маріуполя має у своєму оточені небайдужі бізнес-структури, які змогли би спільно з Маріупольською міською радою розвивати волейбол на професійному рівні – міська рада може розглянути дану ініціативу.
Стосовно ВК «Купол» зазначимо, що він був побудований як домашня арена для професійної волейбольної команди «Маркохим», яка мала переможні традиції у національній першості та гідно представляла країну на континентальних змаганнях на початку 2000-х років. Спортивний комплекс був створений як вузьконаправлена споруда для проведень всеукраїнських та міжнародних змагань з волейболу. Однак, після того як приватний бізнес вирішив припинити фінансування команди, у тому числі, дитячої, вона була ліквідована.
Варто відзначити, що в цілому по країні розвиток професійного волейболу знаходиться в занепаді. Так, разом з Маріупольським клубом втратили професійний статус колективи з таких міст: Чернівці, Черкаси, Красноперекопськ, Київ, Макіївка, Одеса та інші. У зв’язку з чим, набирає обертів зацікавленість мешканців аматорським волейболом.
На сьогоднішній день у м. Маріуполі близько 1000 осіб займаються волейболом на регулярній основі у спортивних школах, учбових закладах, а також у спортивних клубах КЗ «М. Спорт». При сприянні федерації волейболу м. Маріуполя та управління молоді та спорту міської ради проводиться відкрита волейбольна ліга у двох дивізіонах, а також спортивно-масові заходи серед ветеранів та жінок. Таким чином, можна зробити висновок, що рівень аматорського волейболу користується попитом серед городян.
З метою розвитку масового спорту та пропаганди здорового способу життя та, зокрема, популяризації волейболу серед мешканців міста, Маріупольською міською радою здійснюються роботи з реконструкції та оновлення спортивних залів, а також встановлення сучасних спортивних майданчиків при закладах загальної середньої освіти.
Варто відзначити, що ВК «Купол» перебуває на балансі Маріупольського державного університету, у зв’язку з чим, пропонуємо Вам, задля отримання більш детальної інформації з даного питання, звернутися до керівництва МДУ.
За додатковою інформацією, або у разі виникнення запитань Ви можете звернутися в управління молоді та спорту міської ради за адресою: вул. Архітектора Нільсена, 35 а, телефон (0629) 47-06-94.
Категорія
ІНШІПетицію підписали 267 осіб з 1500 необхідних.