Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 250 громад!
Висловлюй позицію.
Консультуй владу.
Впливай на майбутнє!

Петиції, на які триває збір підписів

Футбольне поле між будинками Гетьманська 47 і 49.

Зібрано 23 підписів з 200

Залишилось 13

Останні, що прийняті на розгляд

Усі прийняті на розгляд
Скасування реорганізації ліцея Самара

До відповіді залишилось 2

Прийнято на розгляд 8 жовтня 2021

Остання відповідь

Про безкоштовне харчування школярів 1-4 класів у школах Новомосковська

РЄЗНІК СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

На електронну петицію № П-05/еп від 30.09.2019р. «Про безкоштовне харчування школярів 1-4 класів у школах Новомосковська» виконавчий комітет Новомосковської міської ради надає відповідь.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 116 «Про надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», організація харчування дітей у державних та комунальних навчальних закладах покладається на органи виконавчої влади, а в навчальних закладах, що належать територіальним громадам - на органи місцевого самоврядування. У загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів здійснюється харчування учнів:
1) яким згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" гарантується пільгове харчування;
2) 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
3) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
4) з числа дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах.
Учні перелічених категорій у закладах загальної середньої освіти міста харчуються за рахунок бюджетних коштів.
Оскільки органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування учнів інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів, рішенням виконавчого комітету Новомосковської міської ради від 14.12.2018 року № 721/0/6-18 «Про організацію харчування учнів пільгових категорій в закладах загальної середньої освіти м. Новомосковська у 2019 році», харчування за кошти місцевого бюджету надається також учням із багатодітних сімей, де виховується троє і більше дітей віком до 18 років, які не потрапляють до інших пільгових категорій, за клопотанням директора закладу загальної середньої освіти на основі акта обстеження матеріально-побутових умов.
Питання забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням учнів молодших класів є надзвичайно важливим для збереження здоров’я підростаючого покоління новомосковців. Наразі триває процедура обговорення можливих шляхів позитивного вирішення проблеми, до якого пропонуємо долучитися і Вам.