Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Щодо організації пункту(-ів) приймання та утилізації небезпечних відходів (ртутних термометрів, люмінесцентних ламп, батарейок тощо)

Регулювання утилізації небезпечних відходів (ртутних термометрів, люмінесцентних ламп, батарейок тощо) у Первомайській міській територіальній громаді.
Мешканці нашої громади просять вжити дієвих заходів щодо регулювання утилізації небезпечних відходів (ртутних термометрів, люмінесцентних ламп, батарейок тощо) в Первомайській міській територіальній громаді.
Сьогодні практично в кожному домоволодінні, на підприємствах, в організаціях та установах усіх форм власності є ртутні термометри, люмінесцентні лампи та інші прилади, які містять ртуть.
Викидання батарейок, люмінесцентних ламп на сміттєзвалища є небезпечним для людей, адже лише одна пальчикова батарейка здатна зіпсувати 20 м2 ґрунту, що вже казати за ртутьвмісних ламп.
Відпрацьовані люмінесцентні лампи містять, як складову частину, ртуть або сполуки ртуті, що згідно Державним санітарним нормам і правилам «Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров'я населення» ДСанПіН 2.2.7.029-99, відносить їх до 1-го класу небезпеки, тобто надзвичайно небезпечних. Вдихання таких парів може призвести до ураження печінки, нирок, нервової системи людини.
З метою захисту навколишнього природного середовища і здоров'я мешканців Первомайської міської територіальної громади від негативного впливу відходів, забезпечення не потрапляння шкідливих речовин у повітря, воду або грунт, на виконання Законів України "Про відходи", "Про охорону навколишнього природного середовища", Постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 №265 "Про затвердження програми поводження з твердими побутовими відходами", Постанова КМУ від 13 липня 2016 р. № 446 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами» , розпорядження КМУ від 20 лютого 2019 р. № 117-р «Про схвалення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 р., просимо Вас вжити дієвих заходів щодо встановлення пункту(-ів) приймання відпрацьованих ламп, термометрів, батарейок тощо, тобто зробити утилізацію небезпечних відходів доступною для мешканців громади.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 21 липня петицію підписали 48 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Балобанова Людмила Василівна

Дата створення:

18 серпня 2021 р.