Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!
Висловлюй позицію.
Консультуй владу.
Впливай на майбутнє!

На жаль, у вашому місті ще не було подано жодної петиції, будьте першим:

Поки що жодна петиція не потрапила на розгляд

Перегляньте петиції та прискорте збір підписів

Остання відповідь

Про передачу міських шкіл у власність міської територіальної громади

ГАДЕМСЬКА ОЛЕНА АНТОНІВНА

Бобринецька районна рада розглянула електронну петицію щодо передачі міських шкіл у власність міської територіальної громади. подану Рожкованом С.М. 17 жовтня 2017 року та за результатами розгляду повідомляє наступне.

10 січня відбулися засідання трьох профільних постійних комісій районної ради, які розглянули зазначену електронну петицію та прийняли відповідні рішення.

12 січня електронна петиція була розглянута на позачерговій сесії районної ради. Депутати не підтримали дану петицію з наступних причин.

Діючи на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України та Законом України «Про місцеве самоврядування» Бобринецька районна рада не може забезпечити підготовку та внесення на розгляд сесії Бобринецької районної ради питання про передачу у власність Бобринецької міської ради комплексів будівель та матеріальних цінностей, закріплених за закладами освіти, які знаходяться у м.Бобринець. Зазначені об’єкти є спільною власністю територіальних громад сіл та міста району. Відповідно до рішення ІІ сесії Бобринецької районної ради 7 скликання від 18 грудня 2015 року №37 «Про делегування повноважень Бобринецької районної ради Бобринецькій районній державній адміністрації» Бобринецька районна державна адміністрація здійснює повноваження з управління майном, що є спільною власністю територіальних громад сіл та міста району.

Отже, саме Бобринецька районна державна адміністрація за поданням відповідної територіальної громади здійснює підготовку питань, що стосуються передачі майна спільної власності територіальних громад сіл та міста району та пропонує внести їх на розгляд чергової сесії Бобринецької районної ради.

Також, депутати вважають вимоги електронної петиції необґрунтованими, так як школи, розташовані на території міста Бобринець задовольняють (можуть задовольняти) колективні потреби не тільки міських, а й сільських жителів району.

Окрім того, рішенням Бобринецької районної ради від 16 червня 2017 року №224 «Про передачу бюджетних установ (об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста району), їх приміщень та майна в тимчасове користування Бобринецькій міській раді терміном на один рік» Бобринецькій міській раді передано міські школи як бюджетні установи, їх приміщення та майно, в тимчасове користування без зміни цільового призначення та статусів шкіл терміном на один рік.

Відповідно до пункту 39 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом.

Бобринецька об’єднана територіальна громада створена не у відповідності до перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 1159 (зі змінами, внесеними згідно розпоряджень Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 р. №718-р, від 19 липня 2017 р. № 491-р). Так, до складу Бобринецької об’єднаної територіальної громади мали б увійти Бобринецька, Верхньоінгульська, Златопільська, Олексіївська, Солонцюватська, Сугокліївська, Тарасівська, Чарівненська, Червонодолинська територіальні громади.

Крім того, видатки між бюджетами районної ради та міської ради не розмежовані, а саме, відповідно до статті 89 Бюджетного Кодексу України видатки здійснюються в тому числі на утримання загальноосвітніх навчальних закладів району.

Щодо розгляду петиції на спеціально ініційованому громадському слуханні Бобринецька районна рада повідомляє, що відповідно до статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування» проводити громадські слухання має право територіальна громада. Під час громадських слухань члени територіальної громади можуть заслуховувати депутатів відповідної ради та посадових осіб місцевого самоврядування, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування. Порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади. Бобринецька районна рада представляє спільні інтереси територіальних громад сіл та міста району і не має повноважень щодо організації громадських слухань на тій чи іншій території району.Голова районної ради О.ГАДЕМСЬКА