Достроково припинити повноваження депутата Чернігівської міської ради Бакшуна Івана Миколайовича та звільнення з займаної посади директора КП"Чернігівбудінвест" Горбатова Валерія Станіславовича

У зв'язку із тим, що Бакшун Іван Миколайович, разом з директором комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Горбатовим Валерієм Станіславовичем, вимагали від забудовника неправомірну вигоду (за виділення земельної ділянки під будівництво багатоквартирного житлового будинку останній повинен був сплатити 50 тисяч доларів США, у разі відмови – погрожували перешкоджанням господарської діяльності зі сторони правоохоронних органів) та були затримані 15 травня 2019 року під час одержання першої частини неправомірної вигоди (25 тисяч доларів США) оперативниками Управління захисту економіки в Чернігівській області Нацполіції та слідчіми територіального управління ДБР, розташованим у м. Києві за процесуального керівництва військової прокуратури Центрального регіону України.
Ця подія отримала резонанс на всю Україну та ганьбить репутацію Чернігова та всіх працівників Чернігівської міської ради.
Зазначені посадові особи фігурують у розслідуванні розпочатому за статтею 208 Кримінального-процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Також, депутат Чернігівської міської ради Бакшун Іван Миколайович, виконуючи обов`язки голови постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Чернігівської міської ради вже неодноразово був замішаний до ряду скандалів. Наприклад прийняття на сесії Чернігівської міської ради рішення про надання дозволів на розроблення проекту землеустрою самозахоплених ділянок членам садового товариства «Грім-Віра», що на Лісковиці, тощо.
Зважаючи на вказані обставини, беззаперечні факти втрати та погіршення репутації депутатів та працівників Чернігівської міської ради та працівників й керівників комунальних підприємств ЧМР, суспільний резонанс від даних справ, що дозволяють зробити категоричний висновок про категоричну невідповідність займаній посаді, прошу звільнити з займаної посади директора КП"Чернігівбудінвест" Горбатова Валерія Станіславовича. Також ці соромні події несумісністі зі статусом народного обранця і представника громади в Чернігівській міській раді, який одночасно займає посаду голови постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Чернігівської міської ради, адже ця людина апріорі не може вирішувати питання, що стосуються земельного фонду чернігівської громади,у зв'язку з цим прошу, звільнити Бакшуна Івана Миколайовича з посади голови постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Чернігівської міської ради та достроково припинити повноваження депутата Чернігівської міської ради Бакшунова Івана Миколайовича .

Посилання на першоджерела додаю.

За вимагання хабара у 50 тисяч доларів США затримано депутата Чернігівської міської ради та директора комунального підприємства © Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/korupcziya/za-vimagannya-xabara-u-50-tisyach-dolariv-ssha-zatrimano-deputata-chernigivskoji-miskoji-radi-ta-direktora-komunalnogo-pidprijemstva/

Джерело: https://cheline.com.ua/chelinetv/suspilstvo-video/poki-grim-ne-vdarit-vira-ne-pohitnetsya-zemelna-afera-v-chernigovi-video-60980
© Чeline | cheline.com.ua/

https://pik.cn.ua/26109/sadivniche-tovaristvo-grim-vira-peredati-zemlyu-u-vlasnist-ne-mozhna-vidmoviti/

Розслідування з цього приводу журналіста Олександра Гашпара:
https://www.facebook.com/search/top/?q=%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%20%D0%93%D0%B0%D1%88%D0%BF%D0%B0%D1%80%20%D0%B3%D1%80%D1%96%D0%BC%20%D0%B2%D1%96%D1%80%D0%B0&epa=SEARCH_BOX
Категорія
інше
Відповідь / рішення
Шановний Антоне Едуардовичу!

На електронну петицію від 01.07.2019 № П-47-П, щодо звільнення з посади директора КП «Чернігівбудінвест» Горбатова Валерія Станіславовича та звільнення Бакшуна Івана Миколайовича з посади голови комісії з питань архітектури, будівництва і регулювання земельних відносин Чернігівської міської ради та дострокового припинення повноважень депутата Чернігівської міської ради Бакшуна Івана Миколайовича, повідомляємо наступне.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності переліченихпідстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі: 1) його відкликання виборцями у встановленому цим Законом порядку; 3)припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України; 4) обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень; 5) обрання його депутатом іншої місцевої ради; 6) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;7) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; 8) його смерті.
Повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв’язку:1) з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі; 2) з особистою заявою депутата місцевої ради про складення ним депутатських повноважень; 3) з несплатою аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Положення статті 17 Конституції України та статті 62 Кримінального процесуального кодексу України передбачають, що особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили. Таким чином, дострокове припинення повноважень депутата можливо після набрання обвинувальним вироком суду законної сили.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» посадова особа місцевого самоврядування – особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Згідно положень Кримінального кодексу України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.Стаття 1 Положення про постійні комісії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердженого рішенням міської ради від 28 грудня 2015 року № 2/VII – 12,визначає, що постійні комісії Чернігівської міської ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету. Постійні комісії не є юридичними особами. Стаття 8 Положення передбачає, що постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Голова, заступник голови та секретар комісії не можуть бути представниками однієї партії.Голова постійної комісії обирається радою.
Таким чином, в розумінні даних положень Бакшун Іван Миколайович не являється посадовою особою або службовою особою Чернігівської міської ради, оскільки не перебуває у трудових відносинах з Чернігівською міською радою. Діяльність голови постійної комісії міської ради носить політико-правовий характер. Процедура звільнення можлива лише у разі наявності трудових відносин.
Стосовно пропозицій звільнення з посади директора комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Горбатова Валерія Станіславовича, повідомляємо наступне.
Відповідно до п.2 статті 40 КЗпП розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається лише у виключних випадках, які мають проводитись на підставі фактичних даних, які підтверджують, що внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я (стійкого зниження працездатності) працівник не може належно виконувати покладені на нього трудові обов’язки чи їх виконання протипоказано за станом здоров’я або небезпечне для членів трудового колективу чи громадян, яких він обслуговує, і неможливо перевести, за його згодою, на іншу роботу. Фактами невідповідності займаній посаді можуть бути: невчасне і неякісне виконання службових обов’язків, прийняття помилкових рішень, брак достатніх знань, наявність рішення атестаційної комісії тощо.
Затримання на місці правопорушення в порядку ст. 208 КПК не є вирішенням справи по суті. Враховуючи положення статті 17 Конституції України та статті 62 Кримінального процесуального кодексу України особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
Таким чином, на даний час відсутні правові підстави для звільнення Горбатова В.С. на підставі п. 2 ст.40 КЗпП.





Секретар міської ради М. ЧЕРНЕНОК