Довгострокове вирішення питання безпеки громадян міста Чернівці від загрози нападу собак

Останніми роками стало опасно ходити по вулицям нашого міста, оскільки в будь-який момент може напасти зграя собак. Це нормально в 21 столітті боятись йти на вулицю, винести сміття, тому що біля смітника буває по 7-10 голодних собак? В Жовтневому парку, де гуляють здебільшого мами з маленькими дітьми, перед входом в супермаркети, магазини, у дворі роддому на Ровенській ходять бездомні голодні собаки. Таких прикладів можна навести безліч. Це цівілізація? В першу чергу це порушує санітарний стан, не говорячи про небезпеку. Чомусь в Європі зустріти на вулиці бездомну собаку неможливо, а в Чернівцях їх тисячі. Це негативно впливає на імідж міста та безпеку жителів (не говорячи про маленьких дітей!). Будівництво притулку для тварин ні на крок не наблизило до вирішення проблеми, собак з минулого року менше не стало. Потрібно довгостроково вирішити проблему, щоб собак на вулицях просто не було, незалежно від того, що їм зробили якісь прививки, провели ветеринарний огляд, вирішили, що вони небезпечні і відпустили на місце відлову. Через деякий час ця собака може стати навіть дуже небезпечною! На вулиці їй холодно і голодно, тому невідомо як це вплине на поведінку собаки! Якщо в м. Чернівці не знають як вирішити цю проблему, то можна поцікавитись досвідом Європейських країн, де на вулицях, повторюю, неможливо побачити НІ ОДНУ бездомну собаку. Вважаю, що життя громадян міста важливіше життя бездомних собак. Тому, будь ласка, знайдіть рішення даної проблеми, щоб жителі міста відчували, що влада, яку вони обрали про них піклується. Хтось же має відповідати за порядок в нашому місті.. Будь ласка, дайте конкретну відповідь без демагогії. І вирішіть дане питання в найкоротші строки!
Категорія
транспорт
Відповідь / рішення
Шановна Юліє Вадимівно!
Електронну петицію «Довгострокове вирішення питання безпеки громадян міста Чернівці від загрози нападу собак» розглянуто 07.03.2017 року у Вашій присутності за участю директора департаменту житлово-комунального господарства міської ради Сергія Погореного, директора МКП «Притулок для тварин» Василя Виноградова, головного спеціаліста відділу правового забезпечення питань житлово-комунального обслуговування та управління комунальним майном юридичного управління міської ради Маріанни Осовської та головного спеціаліста виробничо-технічного відділу комунального обслуговування та благоустрою управління комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства міської ради Миколи Зазуляка.
Звернуто увагу, що аналогічна петиція вже розглянута на лютневій сесії Чернівецької міської ради. За результатами цього розгляду, МКП «Притулок для тварин» зобов'язано посилити роботу підприємства з відлову безпритульних тварин у місті, утримувати вІдловлених агресивних тварин у притулку та не повертати тварин, відловлених біля шкіл та дитячих садків, на місця їхнього відлову. МКП «Притулок для тварин» рекомендовано також продовжити роботи з будівництва вуличних (тимчасових) вольєрів для утримання тварин на території притулку.
Департамент житлово-комунального господарства міської ради зобов'язано продовжити роботи з будівництва III черги притулку для безпритульних тварин на вул. Південно-Кільцевій, 47 за умови виділення на ці роботи коштів з міського бюджету. Організацію виконання цього рішення покладено на директора департаменту житлово-комунального господарства міської ради Сергія Погореного, контролювати його виконання буде постійна комісія міської ради з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього середовища. Небайдужі чернівчани можуть долучитися до волонтерської роботи у притулку для тварин, здійснювати громадський контроль за заходами з регулювання чисельності тварин на території міста.
Враховуючи викладене, за Вашою згодою, прийнято рішення про недоцільність повторного розгляду петиції на сесії міської ради.