Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!
Висловлюй позицію.
Консультуй владу.
Впливай на майбутнє!

На жаль, у вашому місті ще не було подано жодної петиції, будьте першим:

Поки що жодна петиція не потрапила на розгляд

Перегляньте петиції та прискорте збір підписів

Остання відповідь

Безпритульні тварини

ШИЛІН СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ

Відповідно до статті 23 1 Закону України «Про звернення громадян» і Порядку розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Лисичанської міської ради від 28.04.2016р. №9/138 Лисичанською міською радою розглянута електронна петиція «Безпритульні тварини», яка була оприлюднена 8 грудня 2016р.
В даний час офіційна позиція нашого Уряду полягає в неухильному виконанні вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та дотримання принципів Європейської конвенції про захист домашніх тварин від 13 листопада 1987 року.
Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє будь-які дії з ліквідації безпритульних тварин до появи реальної загрози життю людей. Головною вимогою законодавчого акту є гуманне ставлення до безпритульної тварини - її необхідно відловити, надати ветеринарну допомогу, знайти господарів, в разі відсутності таких, провести вакцинацію, стерилізацію, помістити в притулок або повернути в середовище проживання і тільки за висновком лікаря ветеринарної медицини можна провести евтаназію хворої або агресивної тварини.
Наказами Державного комітету ветеринарної медицини України від 15.10.2010 року №№ 438 та 439 визначені загальні та ветеринарно-санітарні вимоги, а також механізми організації робіт з утримання домашніх тварин у притулках. Проведення цих заходів вимагає значних капіталовкладень, крім того, за інформацією, наданою управлінням власності Лисичанської міської ради на теперішній час у власності територіальної громади м. Лисичанськ відсутні приміщення (будівлі), які б відповідали вимогам цих законодавчих актів.
Ще на початку 2016 року депутати Лисичанської міської ради звернулися до голови Луганської облдержадміністрації з пропозицією створити регіональний притулок для тварин, який би допоміг вирішити визначену проблему в містах Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне, оскільки окремо міські бюджети не мають коштів для створення і фінансування підприємства такого роду діяльності.
Розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 03.06.2016 № 316 затверджено Регіональну програму з охорони навколишнього природного середовища Луганської області на 2016-2018 роки, до якої включено заходи з будівництва та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин для м. Сєвєродонецька за рахунок коштів державного бюджету у сумі 14 309, 446 тис. грн. До теперішнього часу кошти не виділялись.
Як було зазначено вище, крім утримання в притулках, регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється також методами біостерилізації, а в разі неможливості їх застосування - методами евтаназії.
Враховуючи вищезазначене, Ваша електронна петиція, яка оприлюднена 8 грудня 2016 року, щодо створення притулку для утримання безпритульних тварин на території громади м. Лисичанська на час доки не буде створено централізованого притулку для утримання безпритульних тварин мм. Сєвєродонецька, Лисичанська і Рубіжного та проведення заходів з регулювання кількості безпритульних тварин у м. Лисичанську була розглянута на позачерговому засіданні виконавчого комітету Лисичанської міської ради, яке відбулося 16.02.2017 року.
За результатами обговорення прийнято рішення доручити управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі житлово-комунального господарства розробити проект Програми регулювання чисельності безпритульних тварин на території м. Лисичанськ на 2017 - 2020 роки та винести питання щодо створення притулку для утримання безпритульних тварин на території громади міста Лисичанськ на розгляд Лисичанської міської ради з попереднім розглядом на засіданні постійної комісії з питань розвитку міста в галузі житлово-комунального господарства, власності та земельних відносин.


Міський голова С.І.Шилін

Якимчук, 7-33-30
вик. Рябцев, 7-35-13