Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 285 громад!

Впорядкування процесу покосу газонів у м. Львові

Останніми днями непоодинокими фактами є те, що під час планового покосу міських газонів трав’яний покрив зрізається до самого кореня, що дуже ослаблює рослини та їхню кореневу систему. Це в свою чергу провокує вигорання і всихання газонів, внаслідок цього втрачається їхнє функціональне призначення та знижується їхня естетична привабливість. Під час посушливого періоду посилюється розніс пилу, а сильні зливи призводять до змиву ґрунту.

Крім того, під час проведення робіт з косіння використовуються мотокоси, які при роботі перевищують норми шумового навантаження для житлової забудови, що провокує додаткові скарги мешканців.

Також варто розглянути можливість відмови від скошування звичайних і лугових газонів протягом літнього періоду року, оскільки більша кількість зеленої маси оптимізовуватиме газовий склад повітря, а також сприятиме терморегуляції у міському середовищі.

Тому вимагаємо:

- посилити контроль за дотриманням правил скошування звичайних і лугових газонів у відповідності до «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах» (Наказ Мінбуд України №105 від 10.04.2006р.), зокрема висота скошування має становити не менше 5 см, а залишки скошених рослин мають бути вчасно зібрані;

- передбачити штрафи для виконавців робіт з обслуговування газонів при порушенні вищевказаних правил;

- обмежити використання газонокосарок і мотокос, що порушують допустимі норми шумового навантаження для житлової зони, згідно ДБН В.1.1-31:2013;

- розглянути можливість відмови від скошування звичайних і лугових газонів у літні місяці року.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

З метою приведення у відповідність Правил благоустрою м. Львова, затверджених Ухвалою від 21.04.2011 року № 376 до Типових правил благоустрою території населеного пункту, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 року № 310, та у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою, управлінням ініційовано розробку
нових правил благоустрою Львівської міської територіальної громади. Де будуть зазначені вимоги до покосу газону.
Разом з тим повідомляємо, що перед початком сезону косіння, управлінням екології та природних ресурсів організовано та проведено навчання по догляду за травниками для працівників комунальних відділів районних адміністрацій та підрядним організаціям, які надають послуги з озеленення. Зокрема, розроблено та розповсюджено інформаційні матеріали «Пам’ятка.
Догляд за міськими травниками. Вдосконалення міської політики
озеленення». Такі навчання буде проведено у 2022 році.
Також, спільно з працівниками відділу промоції міста управління зовнішніх зв’язків і промоції департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради напрацьовано дизайн знаків навігації у парках міста Львова. У системі ознакування передбачено знаки «Тут косимо рідше» та «Заборона косити траву».

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 1 квітня петицію підписали 170 осіб з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Головатий Мар'ян Васильович

Дата створення:

3 червня 2021 р.