Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 333 громади!
Висловлюй позицію.
Консультуй владу.
Впливай на майбутнє!

На жаль, у вашому місті ще не було подано жодної петиції, будьте першим:

Поки що жодна петиція не потрапила на розгляд

Перегляньте петиції та прискорте збір підписів

Остання відповідь

Про необхідність визнання вуличних котів частиною екосистеми м.Нікополь

САЮК ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ

Вашу електронну петицію з питання необхідності визнання вуличних котів частиною екосистеми м. Нікополь (далі – петиція) розглянуто. За результатами розгляду повідомляємо.
Питання поводження з тваринами регулюється нормами чинного законодавства, зокрема вимогами Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та принципами Європейської конвенції про захист домашніх тварин тощо. Дані законодавчі акти спрямовані на захист тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства.
Так, статтею 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» визначено, що дозволяється утримувати домашніх тварин у квартирах, де проживає кілька сімей, - лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири. При цьому не дозволяється утримувати домашніх тварин у місцях загального користування.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку — приміщення загального користування (у тому числі допоміжні, такі як: горища, підвали, колясочні, комори, сміттєкамери, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку. Статтею 5 даного закону передбачено, що спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників, тому питання щодо надання дозволів на розміщення в підвальних приміщеннях котів, а також надання тваринам вільного доступу до цих приміщень має вирішуватись виключно за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків за кожним будинком окремо.
Міським бюджетом передбачено у 2020 році кошти на заходи, які пов’язані з вирішенням питань з безпритульними тваринами, на загальну суму 2 200,00 тис. грн.
Питання, що порушені Вами у петиції, буде винесено на розгляд координаційної ради з питань екології та використання природних ресурсів в місті Нікополі, а також направлено на розгляд постійних комісій міської ради з питань охорони навколишнього природного середовища та міського господарства та енергозбереження для надання висновків або рекомендацій.