Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Винести на розгляд Первомайської міської ради питання щодо скасування тарифу на водопостачання та водовідведення

У зв'язку із воєнним станом в Україні жителі Первомайської громади закликають Первомайську міську раду розглянути питання скасування рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради № 738 від 08.12.2023 « Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водовідведення комунальному підприємству Первомайської міської ради «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства»
Просимо скасувати дане рішення, в тому числі керуючись постановою номер 502 Кабінету Міністрів України про рекомендацію органам, уповноваженим встановлювати тарифи, не підвищувати тарифи на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), у тому числі тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для населення та застосовувати їх до споживача (населення) на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року.
В період воєнного стану депутатам слід прислухатись до своїх виборців, зокрема знайти інструменти компенсації різниці економічно обґрунтованого тарифу.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчий комітет Первомайської міської ради на Вашу електрону петицію від 29.01.2024 року № С-1-24 П, щодо винесення на розгляд Первомайської міської ради питання щодо скасування тарифу на водопостачання та водовідведення повідомляє, що Законом України «Про звернення громадян» врегульовані питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади пропозиції про поліпшення їх діяльності. Даний Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення, у тому числі шляхом електронного звернення та електронної петиції.
Рішенням Первомайської міської ради від 28.01.2016 року № 24 затверджено порядок розгляду електронної петиції, адресованої Первомайській міській раді )далі – Порядок), з урахуванням якого Ваша петиція оприлюднена на офіційному сайті міста та початок збору підписів відбувся 30 січня 2024 року.
Станом на 15.02.2024 року електронна петиція отримала 250 підписів громадян, відповідно з урахуванням норм Порядку, для вирішення порушених у петиції питань було організовано її розгляд.
За результатами розгляду повідомляємо:
Комунальне підприємство Первомайської міської ради «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства» рішенням виконавчого комітету Первомайської міської ради від 31.10.2023 року № 592 визначено виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з 01.11.2023 року.
Відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчого комітету належить встановлення в порядку і в межах, визначених законодавством тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, послуги з постачання гарячої води, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги. Таким чином встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належить до відання виконавчого комітету.
31.10.2023 року комунальним підприємством Первомайської міської ради «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства», сформовано комплект документів відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.09.2018 року № 239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, наданих для їх встановлення» та дотримуючись Постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» було направлено заяву про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Статтею 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення» передбачено, що державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продаж (реалізацію) та прибуток від його продажу (реалізації). У пункті 2 статті 15 зазначено, що установлення цін та товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, без визначення джерел для відшкодування різниці між такими розмірами за рахунок коштів відповідних бюджетів не допускається і може бути оскаржено в судовому порядку.
Передбачити кошти на надання фінансової підтримки підприємству для покриття поточних витрат не є можливим, оскільки планові надходження до бюджету на даний момент покривають першочергові витрати захищених статей.
Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 року № 502 «Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв’язку із введенням в Україні воєнного стану» має рекомендаційний характер, натомість Закон України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» від 29.07.2022 року № 2479-ІХ (зі змінами та доповненнями) встановлює мораторій на підвищення цін на: послуги з розподілу природного газу для всіх категорій споживачів, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) для населення, послуги з постачання теплової енергії для населення та постачання гарячої води для населення, про інші комунальні тарифи в Законі не йдеться. А у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.
Розпорядженням міського голови від 29.12.2023 року № 279-р «Про створення робочої групи з вивчення питання обґрунтованості встановлених рішенням виконавчого комітету Первомайської міської ради від 08.12.2023 року № 738 тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальному підприємству Первомайської міської ради «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства» було створена робоча група до складу якої включено працівників комунального підприємства Первомайської міської ради «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства», представників виконавчого комітету Первомайської міської ради та депутатів Первомайської міської ради задля вивчення вищезазначеного питання. Під час засідання члени робочої групи були ознайомлені з матеріалами розрахунків тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та також було надано відповіді працівниками підприємства на питання членів робочої групи. За результатами засідання члени робочої групи запропонували:
1. Проводити інформаційні компанії, задля інформування споживачів послуг щодо діяльності підприємства.
2. Організувати роботу абонентської служби, таким чином або охопити усіх споживачів договірними відносинами та щомісячною фіксацією фактичних обсягів наданих послуг.
3. Вживати заходів, щодо недопущення дебіторської заборгованості споживачів перед підприємством.
Статтею 231 Закону України «Про звернення громадян» зазначено, що у разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися органом, якому вона адресована, шляхом прийняття з питань, віднесених до його компетенції, відповідного рішення.
Пунктом 15 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачена виключна компетенція міських рад з питань скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень.
Враховуючи вищевикладене, були витримані та дотримані усі законодавчо визначені процедури для прийняття рішення виконавчого комітету від 08.12.2023 року № 738 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальному підприємству Первомайської міської ради «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства», тому не має підстав для відміни вищезазначеного рішення.
Пропозиції зазначені в електронній петиції є недоцільними, реалізація яких неминуче призведе до припинення водопостачання, що в подальшому спричинить соціальну напругу та санітарну катастрофу у місті, оскільки підприємство не зможе покривати свої витрати, сплачувати рахунки, виплачувати заробітну плату, а також унеможливить підприємством вчасно здійснювати розрахунки за електричну енергію.
Додатково повідомляємо, що на черговій сесії Первомайської міської ради, яка відбулася 21 грудня 2023 року депутат міської ради Альбіна Бондаренко запропонувала винести на розгляд міської ради проєкт рішення «Про скасування рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від 08.12.2023 року № 738 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальному підприємству Первомайської міської ради «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства». За дану пропозицію було проведено поіменне голосування, «за» - проголосували 13, «проти» - 0, «утримались» - 1, «не голосували» - 17, в результаті відсутності необхідної кількості голосів проєкт рішення не було прийнято до розгляду.Заступник міського голови
з питань виконавчих органів Володимир РЯБЧЕНКО
Додаток до рішення

Категорія

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Станом на 29 травня петицію підписали 253 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сенкевич Валентина Анатоліївна

Початок збору підписів:

30 січня 2024 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

12 березня 2024 р.