Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!
Висловлюй позицію.
Консультуй владу.
Впливай на майбутнє!

Петиції, на які триває збір підписів

Програма побудови суспільства Відповідальної Демократії.

Зібрано 2 підписів з 100

Залишилось 34

Останні, що прийняті на розгляд

Усі прийняті на розгляд
Петиція, щодо відновлення прямого залізничного сполучення Славутич - Київ

До відповіді залишилось 0

Прийнято на розгляд 14 березня 2024

Остання відповідь

Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Славутич

ФОМІЧЕВ ЮРІЙ КИРИЛОВИЧ

Шановна пані Олено!

Виконавчим комітетом Славутицької міської ради розглянуто електронну петицію на адресу органу місцевого самоврядування Славутицької міської ради через веб-портал Єдиної системи місцевих електронних петицій щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста (вх. №05-02/365 від 01.06.2021).
Перше за все хочемо висловити слова щирої подяки за невтомну титанічну працю, що проводить місцева громадська організація «Pet Project», яку Ви очолюєте, в напрямку утримання та виховання гуманного відношення до домашніх та безпритульних тварин у нашому місті.
З приводу порушених у зверненні питань інформуємо про наступне.
До п.1 вимоги петиції:«Відповідним рішенням Славутицької міської ради проголосити котів повноправними мешканцями та визнати їх частиною екосистеми міста. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до існуючих актів»
Організаційно-правова основа місцевого самоврядування в Україні регулюється законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі-Закон).
Відповідно до статті 25 Закону сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання. Статтею 26 Закону визначена виключна компетенція сільських, селищних, міських рад. Серед переліку питань, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської селищної, міської ради, питання визнання когось повноправним мешканцем та частиною екосистеми відсутнє.
Натомість на аналогічну електронну петицію від 18.06.2018 було прийнято відповідне рішення Славутицької міської ради від 10.09..2018 №1153-47-VII «Про розгляд електронної петиції щодо визнання котів частиною міської екосистеми, реалізації заходів створення комфортних умов співіснування жителів міста і безпритульних тварин та покращення санітарно-епідеміологічного стану» та визначено заходи, які на даний час реалізовано.
До п.2 вимоги петиції: «Рекомендувати обслуговуючим комунальним установам. ОСББ не створювати перешкоди для виконання котами їх природних функцій по знищенню гризунів. Запобігти ненавмисній та навмисній ізоляції котів у підвальних приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварин з місця перебування і позбавляє їх опіки волонтерів».
Відповідно до абз. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – Закон-2) визначено, що спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.
Абз. 2 ч. 1 вказаної норми Закону-2 конкретизується поняття допоміжних приміщень багатоквартирного будинку як приміщень, призначених для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення).
Ч. 1 ст. 5 Закону-2 визначено, що спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників, якими і здійснюється управління багатоквартирним будинком. Крім того, абз. 2 процитованої вище норми Закону-2 регламентовано правову позицію відносно того, що за рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).
Згідно ч. 1 ст. 10 Закону-2 встановлено, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об’єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Таким чином, враховуючи викладені норми чинного законодавства, питання щодо використання підвалів має вирішуватися виключно рішенням зборів співвласників багатоквартирних будинків.
Однак, акцентуємо увагу на тому, що Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76 (далі – Правила) визначено особливості утримання підвалів та технічних підвалів.
Зокрема, згідно пп.3.3.1-3.3.3 п. 3 Розділу 3 Правил, встановлено, що у підвалах і технічних підвалах повинен забезпечуватися:
- температурно-вологісний режим приміщень підвалів і технічних підвалів, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхнях огороджувальних конструкцій;
- доступ до всіх елементів підвалу і технічного підвалу і чистота;
- захист приміщень від проникнення тварин: гризунів, кішок, собак;
- належне освітлення підвальних приміщень.
Підвали і технічні підвали повинні мати температурно-вологісний режим відповідно до встановлених вимог.
Підвали і технічні підвали повинні провітрюватися регулярно протягом усього року за допомогою витяжних каналів, вентиляційних отворів у вікнах і цоколі або інших пристроїв при забезпеченні не менше ніж одноразового повітрообміну.
Продухи в цоколях будинків мають бути відкритими. Провітрювання підвалу слід проводити в сухі і неморозні дні.
Крім того, відповідно до пп.3.3.7 п. 3 Розділу 3 встановлено, що на всі прорізи, канали й отвори технічного підвалу повинні бути встановлені сітки (розмір вічка 0,5 см), що захищають будинки від проникнення гризунів.
До п.3 вимоги петиції:«Забезпечити регулювання чисельності безпритульних котів шляхом стерилізації з обов’язково ю вакцинацією».
Погоджуємось із тезисом, що самим дієвим методом зменшення появи безпритульних котів на вулицях нашого міста є стерилізація, причому не тільки безпритульних, але й домашніх котів у безвідповідальних господарів.
Влітку 2018-2019 років масову стерилізацію безпритульних та домашніх тварин у Славутичі проводили міжнародні волонтери в рамках програми «Собаки Чорнобиля». На жаль, це тільки частково зняло напругу в питанні безпритульних тварин, оскільки кожного року восени із прилеглих дачних кооперативів та прилеглих сіл з’являються, у пошуках їжі, покинуті собаки і коти.
У зв’язку із обмеженими ресурсами міського бюджету, вважаємо, що проведення стерилізації і вакцинації безпритульних котів доцільно проводити за кошти благодійних, волонтерських і громадських організацій відповідного напрямку.
До п.4 вимоги петиції: «Забезпечити інформування громадян про відповідні положення закону України «Про жорстоке поводження з тваринами». Проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо важливості ролі котів в екосистемі міст.».
Такого Закону не існує, натомість на даний час діє Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». На виконання рішення Славутицької міської ради від 10.09..2018 №1153-47-VII «Про розгляд електронної петиції щодо визнання котів частиною міської екосистеми, реалізації заходів створення комфортних умов співіснування жителів міста і безпритульних тварин та покращення санітарно-епідеміологічного стану» відділом з питань житлово-комунального господарства, тарифоутворення, енергоефективності та енергозбереження виконавчого комітету Славутицької міської ради на шпальтах місцевої газети, на офіційному сайті Славутицької міської ради та в соціальних мережах постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо норм законодавства у сфері утримання тварин, захисту їх від жорстокого поводження та інших правових аспектів щодо охорони тваринного світу. Просимо Вас також долучатись до цієї роботи і бути більш активними щодо проведення роз’яснювальної роботи серед населення.
До п.5 вимоги петиції:«Спільно з представниками громадської організації вести контроль за дотриманням виконання усіх рішень міської ради, які стосуються безпритульних тварин».
Дієвий контроль за виконанням рішень Славутицької міської ради та її виконавчих органів ведуть відповідні Громадські ради, створені у місті Савутичі, до складу яких, за подаянням, входять представники громадських, благодійних та волонтерських організацій міста.
До п.6 вимоги петиції: «Під час формування міського бюджету на 2022 рік передбачити видатки на виконання заходів щодо стерилізації та обробки безпритульних котів від зовнішніх та внутрішніх паразитів, виходячи з реальних можливостей бюджету».
Інформуємо Вас, що міський бюджет затверджується міською радою в кінці року на наступний рік. Бюджет на 2021 рік вже сформований у грудні 2020 року та не передбачає можливості виділення додаткових коштів на запропоновані Вами заходи.
Щодо міського бюджету на 2022 рік, то розгляд цього питання буде проводиться у кінці 2021 року, коли будуть спрогнозовані доходи і обов’язкові видатки. У випадку наявності вільних коштів, питання щодо стерилізації і вакцинації котів буде винесено на обговорення міської ради.
Вивчення світового досвіду з питань, що підняті у Вашому зверненні, показало, що майже в усьому світі утримання, лікування, прилаштування у нові сім’ї безпритульних тварин проводиться членами та волонтерами громадських та благодійних організацій за рахунок членських та благодійних внесків.

З повагою

Міський голова Юрій ФОМІЧЕВ