Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Проти дискримінації Української Православної Церкви в Сумах

Суми – місто демократичних європейських цінностей, верховенства закону й дотримання Конституції України.
Останнім часом ми стали свідками застосування агресивної риторики та пропаганди проти віруючих Української Православної Церкви в Сумах. Священників та вірян, які є частиною нашої Сумської громади, громадянами України та жителями Сумщини, безпідставно називають «московськими», сіють розбрат, ворожнечу, ненависть за релігійною ознакою.
Священники та віряни Української Православної Церкви в Сумах відомі своєю активною проукраїнською громадянською позицією, працюють на благо України, захищають її цілісність у лавах Збройних Сил, займаються благодійною діяльністю, у тому числі допомогою українським воїнам та територіальній обороні, а найголовніше – моляться за Україну, її владу, військо та народ, за перемогу й мир у нашій Державі.
Поважаючи конституційне право кожного громадянина на свободу віросповідання, закликаємо не вчиняти проти священників та вірян Української Православної Церкви в Сумах будь-яких дискримінаційних дій, які б перешкоджали їхній діяльності та проведенню богослужінь, захистити законне право релігійних громад на володіння храмами, та відмовитися від агресивної риторики й пропаганди в їхню адресу.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши Вашу електронну петицію «Проти дискримінації Української Православної Церкви в Сумах» (https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition /View/2793), повідомляємо.
Відповідно до пункту 4.3 розділу 4 Положення про порядок подання електронних петицій та їх розгляду органами місцевого самоврядування міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 25 жовтня 2017 року № 2692-МР, Сумський міський голова не пізніше одного робочого дня після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, з метою вирішення питань, порушених у ній чи врахування поданих пропозицій, надає доручення/вказівку відповідним виконавчим органам Сумської міської ради опрацювати питання та, за результатами, підготувати проект рішення Сумської міської ради чи її виконавчого комітету або, у виняткових випадках, надати відповідь автору (ініціатору) петиції без підготовки проекту рішення.
Виконавчий орган Сумської міської ради, який отримав доручення/вказівку, вивчає ситуацію, визначає всі можливі шляхи її вирішення та готує проект рішення у двох редакціях:
1) про підтримку електронної петиції та вжиття відповідних заходів з метою вирішення питань, порушених у ній;
2) про непідтримку електронної петиції.
У випадку прийняття рішення про непідтримку електронної петиції у його преамбулі обов’язково мають зазначатися обґрунтовані підстави прийняття такого рішення.
Департаментом комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради буде розроблено відповідні проєкти рішення та винесено на розгляд Сумської міської ради. Про результати розгляду проєкту рішення Вас буде повідомлено додатково.


Розглянувши електронну петицію «Проти дискримінації Української Православної Церкви в Сумах!» (https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition /View/2793) повідомляємо, що згідно з вимогами чинного законодавства підготовлений проєкт рішення Сумської міської міської ради «Про розгляд електронної петиції Панова Олександра Вікторовича «Проти дискримінації Української Православної Церкви в Сумах»
За результатами розгляду електронної петиції на сесії Сумської міської ради 17.11.2023 рішення не прийнято.

Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ПРАВОПОРЯДКУ

Петицію підписали 322 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Панов Олександр Вікторович

Початок збору підписів:

5 квітня 2023 р.

Відповідь дана:

19 квітня 2023 р.