Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!
Висловлюй позицію.
Консультуй владу.
Впливай на майбутнє!

На жаль, у вашому місті ще не було подано жодної петиції, будьте першим:

Поки що жодна петиція не потрапила на розгляд

Перегляньте петиції та прискорте збір підписів

Остання відповідь

Чиста р.Луга

ГУК РОМАН ГРИГОРОВИЧ

06.02.17 № 3.21/42
Татунчаку Володимиру Юрійовичу
Електронна адреса : tatunchak01@mail.ua

Шановний Володимире Юрійовичу!

У відповідь на електронну петицію “Очистити річку Лугу від водоростей та сміття”, яка надійшла 12.12.2016 року, Володимир – Волинська районна рада повідомляє наступне.
Питання очищення річки Луги є актуальним та потребує досконалого вивчення так як потребує виділення додаткових коштів з місцевих бюджетів та дотримання чинного законодавства України, щодо особливостей користування малими річками та здійснення діяльності в межах об’єктів природо – заповідного фонду.
Так, згідно норм Водного Кодексу України, річка Луга класифікується як мала річка.
Стаття 80 Водного Кодексу України визначає особливості користування малими річками, і відповідно до якої, “з метою охорони водності малих річок забороняється:
1) змінювати рельєф басейну річки;
2) руйнувати русла пересихаючих річок, струмки та водотоки;
3) випрямляти русла річок та поглиблювати їх дно нижче природного рівня або перекривати їх без улаштування водостоків, перепусків чи акведуків;
4) зменшувати природний рослинний покрив і лісистість басейну річки;
5) розорювати заплавні землі та застосовувати на них засоби хімізації;
6) проводити осушувальні меліоративні роботи на заболочених ділянках та урочищах у верхів'ях річок;
7) надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва;
8) здійснювати інші роботи, що можуть негативно впливати чи впливають на водність річки і якість води в ній.
Водокористувачі та землекористувачі, землі яких знаходяться в басейні річок, забезпечують здійснення комплексних заходів щодо збереження водності річок та охорони їх від забруднення і засмічення.”
Також слід зазначити, що на території Володимир - Волинського району, рішенням Волинської обласної ради № 12/3 від 30.05.2000р. було створено гідрологічний заказник місцевого значення “Луга”.
Заказник місцевого значення “Луга”, був створений з метою збереження водно-лучно-болотного природного комплексу річки Луга та є територією природно – заповідного фонду. Територія заказника охоплює акваторію Луги (від села Бубнів до міста Устилуг), а також прибережну частину її заплави.
Проведення робіт в межах таких об’єктів повинно здійснюватись з дотриманням норм Закону України “Про природно – заповідний фонд України” та інших нормативних актів.
В той же час, річка являється своєрідним кордоном між районними територіями, міськими та територіями об’єднаних громад с. Зимне та м. Устилуг, тобто у випадку прийняття рішення про проведення комплексу робіт по очищенню річки зі сторони району, невідомо як дане питання буде вирішуватися об’єднаними громадами та містом.
Проведення робіт по очищенню річки Луга має складатися з декількох етапів, на першому етапі планується розгляд даного питання постійними комісіями Володимир – Волинської районної ради. За їх висновками і рекомендаціями будуть направлені запити відповідними головними розпорядниками бюджетних коштів та за їх результатами підготовлені бюджетні запити з детальними розрахунками, обґрунтуваннями доцільності виділення коштів та можливості проведення таких робіт.
За результатами відповідей головних розпорядників коштів, буде підготовлено проект розпорядження голови районної ради щодо створення робочої групи з питань розробки комплексних заходів очищення річки Луга, у складі представників Володимир – Волинської районної ради, профільних структурних підрозділів Володимир – Волинської районної державної адміністрації, Володимир – Волинської міської ради, Зимнівської сільської ради, Устилузької міської ради, Державної екологічної інспекції України у Волинській області, Волинського обласного управління водних ресурсів та громадських організацій та за Вашої участі.
За підсумками роботи вказаної комісії буде надано пропозиції щодо заходів з комплексного очищення русла річки Луга та визначення джерел їх фінансування, які будуть направлені на розгляд постійних комісій Володимир – Волинської районної ради.
Тобто, беручи до уваги викладене вище, петиція “Очистити річку Лугу від водоростей та сміття” на даний час є складною для практичного виконання.Заступник голови районної ради А. Мельник
Тихий 20586